ПАРи служать чистоті та гігієні вже кілька тисячоліть. Вони чудово піняться, очищають та знежирюють. Ці властивості вони надають шампуням, гелям для душу, пінкам для ванни та іншим засобам, входячи до їх складу. EasySoap пропонує тільки максимально щадні та нешкідливі ПАРи. Зробіть вибір на сайті та отримайте безпечні поверхнево-активні речовини з доставкою по Україні.
Раніше гігієнічні засоби були лише промислового виробництва. Не було відомо про наявність чи кількість у них агресивних речовин. Несумлінні виробники досі не вказують їх на етикетках.
Сьогодні ж легко купити в EasySoap безпечні ПАРи рослинного походження без SLES та SLS та ін. На їх основі неважко зробити вдома шампунь для волосся та інші гігієнічні засоби з корисними властивостями. Найголовніше — ви тепер точно знатимете, яких і скільки ПАР містить ваш безсульфатний шампунь та інші засоби. А це — запорука безпеки.
Застосування ПАР
Існує упередження, що всі ПАРи суцільно синтетичні. Але ж мило, виготовлене колись з натуральної олії та лугу, теж поверхнево-активна речовина. Не варто їх боятися, адже сировиною для них часто служать олії. Наприклад, для базових речовин «Ніжна піна» та «Консистенція» використовують пальмоядрову та кокосову олію.
З жирних кислот рослинних олій також виготовлений кокамідпропілбетаїн та ПАР оливкової олії. А ось для кокоглюкозиду та децилглюкозиду сировиною послужили не тільки жири, але також крохмаль, фруктова та овочева глюкоза.
Натуральний шампунь, кондиціонер, гель, пінка для ванни, шампунь для росту волосся та інші засоби разом з ПАР стають густішими. Вони добре наносяться на шкіру і чудово піняться. Ніжно видаляють жир і бруд зі шкіри та волосся, не пошкодивши їх. Шампунь без сульфатів та інша косметика з описаними вище поверхнево-активними компонентами підходить навіть для найбільш чутливої шкіри та волосся, у тому числі і для дітей.
Чи небезпечні ПАРи синтетичного походження?
Поверхнево-активні речовини останнього покоління вигідно відрізняються від тих, що випускалися раніше. Вони є максимально безпечними. Їхня молекула комбінована. Склад залежить від того, які властивості хочуть надати цій речовині. Адже навіть натуральні ефірні олії для волосся можуть стати шкідливими і викликати лупу, якщо неправильно їх використовувати.
Ось узяти, наприклад, молекулу ПЕГ-7 гліцерилкокоату. Одна половина синтетичного походження, інша — натурального. Сировиною послужили – поліетиленгліколь та кокосова олія, дуже корисна для волосся. Ця ПАР покликана пом’якшувати волосся та знижувати будь-яку шкідливу дію інших інгредієнтів.
Нестандартні косметичні вироби з ПАР
Більшість ПАР рідкі, але деякі виробляються як порошок. Наприклад, SCI – ізотіонат кокоїл натрію та сульфат натрію кокосової олії. Ця форма досить популярна, на її основі готують твердий натуральний шампунь або плитки для душу в домашніх умовах.
Тверда косметика дуже зручна у поїздках (у відпустці, у відрядженні). Якщо відразу після приготування вилити склад у силіконову форму, то сухий шампунь у вигляді красивої квітки може стати бажаним подарунком. Можна не турбуватися про те, що мильна рідина проллється у багажі. А властивості для миття волосся або тіла — такі самі.
Твердий шампунь, як і рідкий, може бути збагачений живильними оліями, вітамінними добавками та пом’якшувальними активами. А також інгредієнтами, що лікують лупу (ліпацид, ПЕГ-7 гліцерилкокоат, екстракт розмарину тощо) або запобігають випаданню волосся.
Чи можна зробити шампунь без ПАР?
Ні, не можна. Природні інгредієнти звичайно незамінні в складах мийних засобів. Наприклад, арганова олія для волосся є поживним та відновлювальним засобом. Але без мийних ПАР волосся, хоч і стане м’яким і гладким, залишиться жирним і брудним.
Для того, щоб ПАРи приносили лише користь, необхідно чітко виконувати інструкції щодо їх застосування та не перевищувати рекомендованих доз. Поряд із поверхнево-активними компонентами, вводити й натуральні інгредієнти. Тоді шкода буде зведена до мінімуму, а користь буде максимальною!