Сорбат калію
Сорбат калію
Сорбат калію за своїм хімічним складом є калієвою сіллю сорбінової кислоти. Це – безпечний консервант природного походження, який часто використовують у косметології. Він добре зарекомендував себе в боротьбі проти цвілі, дріжджів і аерофільних бактерій. Додавання незначної кількості цього компонента гарантовано дозволить продовжити термін придатності косметики, виготовленої в домашніх умовах.
INCI: Рotassium sorbate.
Інші назви: калій сорбінокислий.
Фізико-хімічні властивості: кристалічний порошок білого кольору, має специфічний, але слабо виражений запах і кислуватий смак.
Це – найбільш розчинний з сорбатів.
Стабільний за широкого діапазону рН: 2-6,5.
Має низьку здатність переходити в жирову фазу емульсії.
Сорбат калію вводять у рецептуру за температури не вище 40 °С, оскільки він нестійкий за високих температур.
Також йому протипоказані прямі сонячні промені. Цю особливість слід враховувати для його зберігання.
Оптимальним способом введення цього компонента в косметичні засоби вважається його додавання в готову рецептуру з подальшим зниженням рН до значень менш як 6,5 для того, щоб вивільнити недисоційовану сорбінову кислоту. Слід звернути увагу, що при рН <4 даний сорбат рекомендується поєднувати з солями бензойної кислоти. При низьких значеннях рН також можливе випадання в осад сорбінової кислоти.
Яскраво виражені антибактеріальні властивості сорбату калію зробило його незамінним інгредієнтом для цілого ряду косметичних засобів. Цей компонент використовують як у косметичній промисловості, так і для виготовлення косметики в домашніх умовах. Його додатковий «плюс» полягає в тому, що він має зволожувальні та пом’якшувальні властивості. Тим самим застосування у малих дозах цього сорбату позитивно впливає на всі типи шкіри.
Він не є алергеном, його застосування дозволено у всіх країнах світу.
Застосування сорбату калію в косметології:
- у косметиці для обличчя: тоніках, сироватках, кремах, лосьйонах, бальзамах для догляду за шкірою, в гелях для вмивання;
- у кремах і сироватках, призначених для догляду за тонкою чутливою шкірою навколо очей;
- у косметиці для догляду за волоссям: у кондиціонерах, шампунях, масках;
- у декоративній косметиці;
- у цукрових скрабах і інших безводних продуктах;
- у різних гідролізатах і гідролатах.
Допустимий відсоток введення в косметичні продукти: 0,15 – 0,3%.
Заходи безпеки
Необхідно ретельно дотримуватися рецептури під час виготовлення косметичних засобів, що містять цей компонент, і не перевищувати його дозування. В іншому випадку можливе подразнення шкіри.
Країна-виробник: Китай.