Гіалуронат натрію низькомолекулярний
Гіалуронат натрію низькомолекулярний
Гіалуронат натрію низькомолекулярний є натрієвою сіллю гіалуронової кислоти, що отримана біотехнологічним методом.
Завдяки своєму унікальному складу дуже популярний у косметології, оскільки містить понад 90% гіалуронової кислоти. Ця кислота – полісахарид, виявлений в шкірі всіх ссавців – є головним сполучним компонентом матриксу дерми. Саме вона забезпечує транспортування основних поживних елементів шкіри, тим самим підтримуючи її об’єм.
Завдяки такому складу гіалуронат натрію на сьогодні користується заслуженою славою найефективнішого зволожувача і регенератора для шкіри. Крім того, ще одним безсумнівним «плюсом» цього косметичного компонента є його повна нешкідливість і гіпоалергенність.
Хіміко-фізичні властивості:
Білий порошок з рН (0,1% розчин) 6,0-7,5.
Повільно, але без залишку розчиняється в воді, утворюючи легкий безбарвний гель. Саме в такому гелеподібному стані може зберігатися досить довго без шкоди для своїх основних властивостей. Має унікальну гідрофільність: здатний утримувати кількість води, що в тисячу разів перевищує його власну молекулярну вагу. Емульсії, виготовлені на основі гіалуронату, відрізняються м’якою і ніжною консистенцією.
Властивості:
- зволожує,
- живить,
- утримує вологу,
- має антиоксидантну дію,
- регенерує,
- детоксикує,
- має протизапальні властивості
Основною відмінністю низькомолекулярного гіалуронату натрію є його здатність проникати глибше базальної мембрани, в найглибші шари шкіри. При цьому він повністю зберігає свою здатність добре утримувати вологу і тим самим забезпечує стійкий водний баланс шкіри всіх типів.
Завдяки цьому при застосуванні косметичних засобів, виготовлених на основі компоненту, досягається подвійний ефект зволоження шкіри – зсередини і ззовні. Внаслідок чого шкіра стає ніжною, м’якою і гладенькою. Такий ефект виникає завдяки вологому середовищу, що створюється гіалуроновою кислотою біля самої поверхні шкіри, в результаті чого зменшується інтенсивність випаровування води з її поверхні. Створена найтонша захисна плівка, рівномірно розподіляється по всій поверхні шкіри, успішно нейтралізує шкідливий вплив ультрафіолетового випромінювання, а також руйнівний вплив поверхнево-активних речовин.
Саме зазначена кислота здатна захистити пошкоджений роговий шар дерми, запобігаючи зневоднення шкіри, поки йдуть відновлювальні процеси в епідермісі. Крім того, взаємодія гіалуронової кислоти з біологічно активними речовинами, які входять до складу різних косметичних засобів, дозволяє їм довше затримуватися на поверхні шкіри, тим самим збільшуючи ймовірність їх проникнення в епідерміс і надаючи засобам по догляду за шкірою найбільшу ефективність.
Завдяки глибинному впливу цієї низькомолекулярної речовини шкіра набуває гладкості та пружності, її застосування також сприяє розгладженню неглибоких зморщок.
Це незамінний компонент для нічних відновлювальних кремів, призначених для шкіри, яка потребує вікового догляду. Не менш відомий цей гіалуронат в косметології і як важлива складова гелів для догляду за шкірою навколо очей.
Спільно з підсушувальними та бактерицидними активами входить до складу багатьох ефективних засобів догляду за проблемною шкірою, усуваючи вугровий висип і знімаючи подразнення шкіри.
Також з успіхом застосовуватися при лікуванні акне і для посилення регенерації епідермісу після невеликих пошкоджень.
Спектр використання цього компонента в косметології дуже широкий: він входить до складу багатьох сироваток, гелів, емульсій, засобів по догляду за шкірою навколо очей, бальзамів для губ, а також в косметику, що забезпечує належний догляд за шкірою до і після прийняття сонячних ван, в моделювальні сироватки для тіла тощо.
Спосіб застосування: гіалуронат вводять в косметичні засоби в гелеподібному стані. Приготувавши один раз потрібну кількість гелю, його можна досить довго зберігати в холодильнику, а при створенні крему просто вводити в необхідній пропорції в готову емульсію.
Рекомендований відсоток уведення: 0,01-0,5%.
- в засоби для нічного догляду за шкірою – 0,01-0,3%,
- для живлення шкіри навколо шкіра навколо очей – 0,01-0,02%,
- для активного зволоження шкіри тіла – 0,02-0,5%.
Молекулярна вага: 0,8-1,3х10 6
Заходи безпекиНе слід тривалий час нагрівати гілауронат натрію, також важливо при його застосуванні уникати вкрай низьких або високих показників рН. Слід звернути особливу увагу на те, що він несумісний з катіонними речовинами (кватерніум, полікватерніум, БТМС, шовковий гуар).
Що ще потрібно знати про гіалуронову кислоту? Кілька корисних порад:
- Часто можна зустріти засоби з гіалуроновою кислотою. В одних вона – основний інгредієнт, в інших допоміжний. Якщо Sodium Hyaluronate в складі на одному з перших місць – це саме зволожувальний засіб для активної гідратації. Якщо гіалуронова кислота плететься в кінці списку, значить вона допоміжний компонент. Тоді дивимося, чи є інші зволожувачі. Якщо немає – це не зволожувальний засіб, а маркетинг.
- Якщо вологість повітря низька (сухе повітря влітку, в літаку, в опалювальному приміщенні), а у Вас засіб з високим вмістом гіалуронової кислоти, вона буде витягати воду з Вашої шкіри – тобто можна отримати зворотний ефект. Тому подбайте про те, щоб зверху гіалуронової сироватки був крем.
- Для тих, хто схильний до набряків, не рекомендується використовувати гіалуронові сироватки на ніч, отже перенесіть її на ранок.
- Щоб ви не робили з гіалуроновою кислотою – мазали, робили ін’єкції, пили як БАД – збільшіть питне навантаження. Чай і кава не рахуються :) Надайте гіалуроновій кислоті джерело для роботи!