Косметична хімія
Що таке мацерат і чому він такий цінний у косметиці?
Мацерати — це простий і ефективний спосіб отримання корисних речовин із рослин, який активно застосовується в сучасній косметології для догляду за шкірою та волоссям.
Зелені консерванти у косметиці: безпечна альтернатива хімії
Міф про те, що натуральна косметика не потребує консервантів, може призвести до небажаних наслідків. Продукти з водою без належного захисту можуть стати осередком для бактерій і плісняви. Дізнайтеся, чому навіть найкращі креми та тоніки можуть бути небезпечними для вашої шкіри без правильної консервації!
Читати повністюКомедогенність олій: обираємо олії, які не забивають пори
З оліями, як і з іншими компонентами, потрібно бути уважними та дотримуватись основних правил. Сьогодні поговоримо про комедогенність олій. Що це таке? Які рівні комедогенності існують? Як підбирати олію для догляду? Що робити, якщо ваша улюблена олія високо комедогенна?
Більше не означає краще або Коли потрібно точно дотримуватися дозування в домашній косметиці
Чим більше, тим краще? В жодному разі! Надлишок деяких компонентів може становити серйозну небезпеку. Перед тим, як робити косметику в домашніх умовах, ознайомтеся з нашими порадами, тоді вам вдасться уникнути негативних наслідків для здоров’я.
Читати повністюВітаміни: біологічна роль, користь і застосування у косметиці
Вітаміни - біологічно активні речовини, здатні поліпшити стан здоров'я і покращити нашу зовнішність. Як і які саме вітаміни застосовують в косметиці? Які форми випуску? З якими активами поєднувати вітаміни для досягнення максимального ефекту? А також - бонус - розглянемо, в яких натуральних інгредієнтах містяться «природні» вітаміни.
ПАР (поверхнево-активні речовини) у косметиці: види, приклади, сфера застосування
Продовжуємо вивчати косметичну хімію! Що таке ПАР? Аніонні, катіонні, амфотерні, неіоногенні, комбіновані ПАР... Які вони: шкідливі чи корисні? У чому відмінності, яка сфера їх застосування, які ми можемо знайти приклади?
Як продовжити термін придатності домашньої косметики або декілька слів про стерилізацію та дезінфекцію
Гігієна в косметиці домашнього приготування — це, перш за все, Ваша безпека! Якщо продукт після виготовлення помістили в тару, яка не була правильно оброблена, не варто чекати дива. Бактерії та грибки моментально поселяться там без дозволу, а результат їх шкідливого впливу стане очевидний вже через кілька днів. Ми розповімо, що зробити, щоб виготовлений вами косметичний засіб "виходив" визначений термін.
Види косметичних емульсій
Вирішили варити крем? Пропонуємо розібратися, які є види емульсій. "Вода в олії", "Олія у воді" або "Гельтрап"? Переваги і недоліки, для якого типу шкіри, для яких продуктів... З'ясуємо разом!
Ефірні олії: як правильно поєднувати?
У цій статті Ви знайдете відповіді на питання: як поєднувати ефірні олії? Що таке "летючість"? Які пропорції використовувати для створення ароматів? Таблиця поєднуваності стане Вашим вірним помічником у світі натуральних ароматів.