Мило, свічки, домашня косметика - з нами це легко!

Мило, свічки, домашня косметика - з нами це легко!
Режим роботи магазину:
ПН-ПТН:09:00 до 17:00
СУБ:09:00 до 16:00
НД:вихідний
+38 (066) 740 51 81
Товар(ів): 00.00 грн.

Комедогенність олій: обираємо олії, які не забивають пори

Натуральні олії дуже часто використовують у косметології. Спектр їхньої дії — надзвичайно широкий: зволоження, відновлення, захист, живлення, пом’якшення, зміцнення… Список можна продовжувати і продовжувати. Але з оліями, як і з іншими компонентами, потрібно також бути уважними і дотримуватися основних правил. Сьогодні поговоримо про комедогенність олій. Що це таке? Які рівні комедогенності існують? Як підбирати олію для догляду? Що робити, якщо ваша улюблена олія високо комедогенна?

Комедогенність — це властивість олій та інших компонентів утворювати комедони і закупорювати пори. Комедони з’являються, коли в отвори волосяних фолікулів потрапляють залишки шкірного себуму і відмерлих кератинових частин. 

Таку властивість мають не лише олії, а й ПАРи, загелювачі, емульгатори та інші косметичні компоненти. Від чого залежить цей показник? В першу чергу, від складу самої олії. В основному олії містять жирні кислоти: лінолеву, пальмітову, лауринову, стеаринову та інші. Одні кислоти мають здатність закупорювати пори, а інші — ні. Для полегшення роботи з оліями було створено спеціальний коефіцієнт комедогенності. Показники коефіцієнта: від 0 до 5. 

  • 0 — некомедогенна олія, не закупорює пори;
  • 1 — дуже низька можливість закупорювання пор;
  • 2 — низька ймовірність;
  • 3 — помірно комедогенна олія:  частково пори можуть закупорюватися, залежно від типу шкіри;
  • 4 — досить високо комедогенна олія: у більшості користувачів зі схильністю до комедонів пори будуть закупорюватися;
  • 5 — високо комедогенна олія, використання засобів з такою олією призведе до утворення комедонів в усіх, хто має таку схильність

Таблиця комедогенності олій


Некомедогенна олія (0)

Дуже низько комедогенна (1)

Низько  комедогенна (2)

Помірно комедогенна (3)

Комедогенна  (4)

Високо комедогенна  (5)

Арганова

Нім

Абрикосових кісточок

Кунжутна нерафінована

Какао олія

Зародків пшениці

Соняшникова

Обліпихова

Авокадо

Макадамії

Кокосова


Каріте

Рицинова

Виноградних кісточок


Лляна


Шипшини

Чорного кмину

Жожоба


Соєва


Конопляна

Гранатових кісточок

Гарбузова





Кунжутна рафінована

Оливкова






Персикових кісточок






Зародків рису






Арахісова

Волоського горіха

Примули вечірньої

Мигдальна

Гірчична




Але така таблиця не дає абсолютних гарантій, як саме відреагує ваша шкіра на ту чи іншу олію. Звичайно, використання коефіцієнту комедогенності значно спрощує вибір олій, але варто пам’ятати, що  стан шкіри — дуже індивідуальний і може часто змінюватися залежно від харчування, здоров’я, способу життя. Тому не забуваймо тестувати олії і засоби, в яких вони наявні, щоб уникнути негативних наслідків.

Також не забуваймо про те, що комедогенність олій надзвичайно важлива для шкіри обличчя, а ось волосся, нігті, шкіра рук і тіла не “бояться” такого показника.

Поради щодо використання олій

  1. Навіть якщо вам потрібно використати високо комедогенну олію, вихід є! Можна взяти одну з олії, що мають коефіцієнт 0 або 1, з’єднати їх у відношенні 1:1, і тоді комедогенність знизиться.
  2. Також варто пам’ятати, що комедогенність має здатність накопичуватися, тому олії з середнім та високим коефіцієнтом, бажано час від часу змінювати.
  3. Вплив олій залежить від типу шкіри. Ті олії, які будуть закупорювати пори жирної шкіри, для сухої — не становитимуть жодної загрози. Тому, обираючи олії чи засоби, в яких вони є, окрім коефіцієнта комедогенності, варто не забувати про особливості своєї шкіри. 
  4. Якщо  ви використовуєте олії для догляду за шкірою у чистому вигляді, варто наносити їх ввечері — після очищення, тонізування і зволоження. Для цього вистачить декілька крапель, але, якщо шкіра — жирна, беріть якомога менше олії.
  5. Підбір і використання олій — дуже специфічна і індивідуальна справа. Найкращий вихід — протягом кількох днів наносити незначну кількість олії на невелику ділянку шкіри, і спостерігати за результатом. Так ви точно знайдете ті олії, які найкраще підходять саме вам.