Мило, свічки, домашня косметика - з нами це легко!

Мило, свічки, домашня косметика - з нами це легко!
Режим роботи магазину:
ПН-ПТН:09:00 до 17:00
СУБ:09:00 до 16:00
НД:вихідний
+38 (066) 740 51 81
Товар(ів): 00.00 грн.

Більше не означає краще або Коли потрібно точно дотримуватися дозування в домашній косметиці

В домашній косметиці дуже часто інгредієнти вимірюються “на око”. А в рецептах можна знайти наступне дозування: чайна ложка, така кількість капель, розвести до такої густини... Часто в цьому немає нічого страшного, можна обійтися без ваги, але є список компонентів, передозування яких може мати негативні наслідки.

Вітамін А

Незамінний актив у антивіковій косметиці. Більше ретинолу - швидше отримаємо результат? Не поспішаймо! Попередники вітаміну А потрапляють у наш організм з їжею. Щоб каротини засвоїлися, їх потрібно споживати з жирами, тоді вони перетворюються у ретинол. Це відбувається у шкірі лише під дією ультрафіолетового випромінювання.

Отож, це означає, що ретинол як косметичний актив підвищує чутливість шкіри до УФ-випромінювання.Організм зберігає запаси провітамінів у жирових тканинах і використовує їх лише за потреби. Отримуючи готовий ретинол у надлишку, організм не може його переробити і тому відбувається отруєння.

Заходи безпеки

  1. Денні косметичні засоби разом з вітаміном А повинні містити сонцезахисний компонент. На засіб з ретинолом наносять сонцезахисний крем (не менше, як  30 SPF). Людям зі світлою шкірою у весняно-літній період краще не використовувати вітамін А вдень, лише перед сном.
  2. Зверніть особливу увагу на дозування. Ретинол потрібно додавати чітко згідно з інструкцією виробників. Надлишок робить косметичний засіб токсичним. Можливе запалення на шкірі.
  3. Не варто поєднувати вживання вітаміну А і використання косметики з ретинолом.

Ефірні олії

Ефірні олії - це не просто пахучі речовини, а й біологічно активні. Поширена помилка - використання ефірних олій у чистому вигляді. Це той яскравий приклад, коли натуральний не означає безпечний.

Ефірні олії - концентровані інгредієнти, які при неправильному застосуванні можуть викликати алергію, подразнення і навіть опіки. Більшість ефірних олій варто використовувати як добавку до базових олій або у складі косметики та мила. У будь-кому разі перед застосуванням варто ознайомитися з рекомендаціями щодо дозування.

Декілька прикладів ефірних олій, які завжди потрібно використовувати у розведеному вигляді:

ефірна олія з стеблин, листя і квітів гвоздичного дерева,

ефірна олія імбирного кореня,

- всі види ефірних олій з дерева кориці, зокрема, сорти “касія”

ефірна олія літсеї кубеби (лівзеї)

ефірна олія мускатного горіха,

ефірна олія полину звичайного,

ефірна олія цитронели (лимонної трави).

Також варто пам’ятати про індивідуальне несприйняття інгредієнтів - обов’язково робіть “ліктьові” тести. У деяких випадках перед використанням варто проконсультуватися з лікарем.

Особлива група ризику:

- жінки під час вагітності та лактації,

- люди старшого віку,

- діти (є поради щодо застосування ефірних олій залежно від віку дитини),

- люди з дуже чутливою шкірою,

- люди з хворобами шкіри.

Виготовляючи косметику, не забудьте запитати у замовника про можливі протипоказання.

Консерванти

Більше консервантів - довший термін придатності? Ні) Це так не працює...

Збереження косметичних продуктів від псування - ціла наука. Завжди варто пам’ятати, що консерванти діють не лише проти бактерій та грибків, вони можуть мати токсичну дію на всі системи організму. Особливо - на імунітет, нервову систему, можуть викликати подразнення слизових оболонок і спричиняти алергічні реакції. Відомо, що деякі класичні консерванти є донорами формальдегіду і можуть утворювати канцерогенні сполуки.

Чимало людей вже виключили зі свого косметичного “раціону” класичні консерванти й парабени, вони детально вивчають етикетку та обирають “еко”. Але чи “зелені” консерванти - безпечні консерванти? Знову ні.

З'ясуймо умови безпечного використання консервантів, зокрема, і “зелених”.

    1. Чітко дотримуйтеся дозування - це основне правило, надлишок в жодному випадку не збільшить термін придатності, але може спричинити алергію.
    2. Спробуйте полегшити роботу своїм консервантам - дотримуйтеся гігієнічних приписів, стерилізуйте посуд та інструменти.
    3. Використовуйте натуральні компоненти-помічники - CO2 екстракт розмарину, хелатори (лактат і цитрат натрію), вітамін Е, ефірні олії чайного дерева, лемонграсу, пальмарози, герані. Пам’ятайте, ці компоненти не можна використовувати як самостійні консерванти! Екстракт грейпфрутових кісточок - не діє як самосійний консервант!!!
    4. Якщо вам здалося, що продукт зіпсувався (змінився запах, колір, завершився термін дії, який в натуральної косметики зовсім невеликий) — викидайте, не шкодуючи!