Міцелярна вода (база)
Міцелярна вода (база)
Міцелярна вода (база) є готовим до застосування м’яко очищальним косметичним засобом. Вона не є концентратом, її не потрібно розводити. Просто кожен може додати в неї корисні для своєї шкіри інгредієнти. Це може дати не тільки якісне очищення, але також індивідуальний догляд!
ICNI: вода, сік листя алое барбаденсис, ПЕГ-6 априлові/капринові гліцериди, гліцерин, бензоат натрію, сорбат калію, лимонна кислота, бетаїн, ксиліт.
Склад, особливості і властивості:
- в основі бази вода – від 50 до 75%;
- сік листя алое – від 10 до 25%, допомагає зволожувати;
- міцелоутворювальна речовина ПЕГ-6 каприлові гліцериди – від 5 до 10%, можуть пом’якшувати і надавати шкірі гладкості;
- гліцерин – від 5 до 10%, допомагає зволожувати і освітлювати;
- бензоат натрію і сорбат калію, натуральні солі-консерванти, – від 0,1 до 1% (кожен), можуть чинити антимікробний і антибактеріальний захист;
- лимонна кислота – 0,1 до 1% сприяє підтримці кислотно-лужного балансу;
- джерело амінокислот бетаїн – 0,1%, який допомагає зволожувати, покращувати зовнішній вигляд шкіри і нейтралізувати шкоду від ПАР;
- ксиліт – 0,1%, пом’якшувальний природний емульгатор і розчинник.
У багатьох виникає питання: міцелярна вода — порівняно новий продукт, як нею користуватися? Як вона очищає?
Міцелярний розчин роблять за допомогою додавання в воду спеціальних ПАР у потрібній концентрації. Молекули активної речовини утворюють у воді особливі кулясті структури – міцели. Кожна з них складається з молекул з «полярною головою» і «неполярним хвостом». «Хвости» стиснуті до центру кулі, вони «не люблять» воду. Там знаходиться й активна речовина-розчинник. «Голови» стирчать назовні і взаємодіють з водою.
Механізм очищення: міцели можуть обгортати і зв’язувати мікрочастинки шкірного жиру, декоративної косметики і бруду. Активна речовина розчиняє їх. Завдяки чому вони легко відстають і видаляються зі шкіри. Для того, щоб очистити, міцелам не потрібно вбудовуватися в шар ліпідів, як більшості ПАР. Тому власний ліпідний шар епідермісу залишається неушкодженим. На думку багатьох косметологів, користуватися якісною міцелярною водою безпечніше для шкіри, ніж лужними мийними засобами. Вона допомагає м’яко очищати, зволожувати і пом’якшувати.
Як зробити міцелярну воду в домашніх умовах?
Деяким людям важко підібрати очищувальний засіб. Тоді виникає питання, як самостійно зробити міцелярну воду з відповідними властивостями. Таку, яка підійде саме Вам.
Якщо потрібна міцелярна вода для сухої шкіри і такої, що в’яне, то рецепт бази може бути збагачений одним-двома активами (0,2-0,5%) і ароматизатором. Наприклад, водорозчинною олією, водорозчинними вітамінами і улюбленим ароматом.
Якщо є відчуття сухості, фахівці рекомендують використовувати цей засіб тільки 1 раз на добу, на ніч. Особливо як засіб демакіяжу. Після процедури треба вмитися м’якою підкисленою водою і нанести крем для догляду.
Що стосується догляду за жирною шкірою, то можна обмежитися тільки додаванням в базу вітамінів, аромату і не змивати. Але після зняття макіяжу все ж краще вмитися, щоб видалити зі шкіри частинки косметики.
Оскільки в основі бази — вода, збагачувати її жиророзчинними інгредієнтами не можна. Але, якщо дуже хочеться, то можна! Приємна ефірна олія (0,2%) або екстракт CO2 (0,2%) і вітаміни (0,1%) легко розчиняться в ній, якщо додати диспергатор солюбол (на 1 краплю жиру – 4 краплі солюболу).
Спосіб введення
Активи вводяться в базу холодним способом. Відмірюється необхідна кількість водорозчинної олії або солюболу у певній пропорції. У них розчиняються активи, ароматизатори або ефірна олія, вводяться в основу і ретельно перемішуються. Готова саморобна міцелярна вода може бути поміщена у флакон-піноутворювач. Вмивайтеся легкою запашною піною!
Заходи безпеки
Хоч нам в літературі і не зустрічалися згадки про випадки алергії на компоненти бази, але краще проконсультуватися у косметолога. Особливо це стосується людей з чутливою шкірою.
Зберігати в сухому прохолодному темному приміщенні в щільно закритому контейнері.
Країна-виробник: Велика Британія.