Гіалуронат натрію високомолекулярний (не менше 2,0 МДА)
Гіалуронат натрію високомолекулярний (не менше 2,0 МДа)
За своїм хімічним складом гіалуронат натрію високомолекулярний – це натрієва сіль гіалуронової кислоти. Ця кислота є важливим структурним елементом людської шкіри і виробляється клітинами сполучної тканини. Саме подібним складом пояснюється цілий ряд унікальних властивостей цього компонента. Зокрема, його заслужено вважають одним з найбільш ефективних природних загелювачів, завдяки чому компонент широко використовують для виготовлення безлічі косметичних та лікарських засобів.
Хіміко-фізичні властивості:
Це білий порошок з рН 6,0-7,5 (для 0,1% розчину). За порівняно тривалий період без залишку розчиняється у водному середовищі. В результаті утворюється легкий безбарвний гель, який навіть при тривалому зберіганні не втрачає своїх основних позитивних властивостей. Має унікальну гідрофільність: здатний утримувати кількість води, що в тисячу разів перевищує його власну молекулярну вагу.
Властивості:
- зволожує,
- живить,
- тонізує,
- захищає,
- регенерує,
- має антиоксидантну дію.
Гілауронат натрію, і як високо-, так і низькомолекулярний, є досить популярною складовою зволожувачів і регенераторів шкіри. По суті, різниця між цими двома видами натрієвої солі гіалуронової кислоти полягає у вазі молекул і, отже, у властивостях її різновидів в складі косметичних і цілющих засобів.
Високомолекулярний різновид компонента в зв'язку з величиною молекул набагато краще утворює захисну плівку на поверхні шкіри, не має здатності проникати глибоко всередину. Саме тому в деяких рецептах, як найбільш ефективний компонент, рекомендується суміш цих двох різновидів гіалуронату натрію.
При виготовленні косметики слід особливу увагу звернути на концентрацію високомолекулярного гіалуронату натрію: іноді досить ввести в косметичний продукт усього лише 0,01% цього компонента. Річ у тому, що кожна його молекула має по-справжньому унікальну гідрофільність і може утримувати близько 500 молекул води. В результаті його застосування на поверхні шкіри утворюється відносно «товста» захисна плівка. Отже, шкіра отримує тривале зволоження і, як результат, ефективніший тонізувальний вплив на її поверхню.
При виготовленні косметичних засобів в домашніх умовах вводиться у гелеподібному стані. При цьому, для зручності, гель можна виготовити заздалегідь і кожен раз вводити його необхідну кількість в готову емульсію. Постійне використання в косметології саме цього компонента пояснюється також тим, що гіалуронат натрію – повністю гіпоалергенний і не має побічних ефектів.
Застосування:
- використовується при виготовленні засобів догляду за шкірою, зокрема, за проблемною і шкірою, що потребує особливого вікового догляду;
- входить у склад засобів для зняття макіяжу;
- застосовується у косметиці для догляду за ніжною шкірою навколо очей, а також в моделювальних сироватках і в цілющих бальзамах для губ;
- надійно захищає шкіру від агресивного впливу навколишнього середовища, зокрема, від шкідливого ультрафіолетового випромінювання, тому є популярним компонентом багатьох засобів для засмаги, що застосовуються до і після сеансів в солярії або походів на пляж;
- високомолекулярний різновид цього компонента особливо цінується в дерматології, має яскраво виражений терапевтичний ефект в складі мазей і гелів, що застосовуються при лікуванні ран і опіків, не тільки сприяє їх швидкому загоєнню, а й запобігає утворенню шрамів і рубців.
Рекомендований відсоток уведення: 0,02-1%
- зволожувальні сироватки – 0,3%,
- засоби догляду за шкірою навколо очей – 0,02-0,1%,
- бальзами для губ, засоби для зняття макіяжу – 0,05-1%,
- засоби для засмаги – 0,05-0,1%,
- моделювальні сироватки для тіла – 0,1%,
- ранозагоювальні препарати – 0,5%.
Молекулярна вага: 2,23х10 6
Заходи безпеки:Під час роботи з цим компонентом слід уникати як тривалого нагрівання, так і введення гіалуронату в середовище з вкрай низькими або високими показниками рН. Необхідно звернути особливу увагу на те, що похідні гіалуронової кислоти несумісні з усіма без винятку катіонними речовинами (такими, як шовковий гуар, БТМС, кватерніум, полікватерніум).