Себорегулятор Ліпацид (Lipacide C8G)
Себорегулятор Ліпацид (LIPACIDE C8G)
Основою себорегулятора і консерванту ліпацид C8G (Lipacide C8G), каприлоїл гліциду, є жирна каприлова, а також амінооцтова кислоти. Каприлову кислоту добувають з кокосової та пальмової олій, а амінооцтову (гліцин), отримують шляхом гідролізу білка або синтезують хімічно.
Ліпацид C8G відомий не тільки як протизапальний засіб, але і як регулятор секреції шкірного жиру і хороший очищувач епідермісу і волосся від надлишків жиру. Він також є антибактеріальним і протигрибковим засобом. Ця особливість дозволяє використовувати Ліпацид як спів-консервант. Наявність в рецептурі Ліпацида C8G дозволяє значно зменшити відсоток введення основного консерванту.
Широко застосовується в косметиці для лікування лупи та себореї, а також для догляду за жирною, проблемною та чутливою шкірою.
INCI: Capryloyl Glycine.
Фізико-хімічні властивості
- Зовнішній вигляд: білосніжний дрібнодисперсний порошок.
- Розчинний: у гарячій воді.
- Діапазон pH: 5,5 і вище, при низькому pH помутнює розчин, утворює білі пластівці та випадає в осад.
- Токсичність: нетоксичний.
- Взаємодія з іншими компонентами: добре поєднується з азелаїновою і саліциловою кислотою, з гліцином і з цинком, а також з оліями кмину, чорної смородини, гуави, примули вечірньої та з рослинними екстрактами.
- Термостійкість: максимальна температура води не вище 90 °С.
Косметичні властивості
- відновлює і підтримує рівень природної кислотності епідермісу;
- сприяє позбавленню лупи шляхом пригнічення патогенної флори та відновлення корисної, у разі регулярного застосування і за умови введення в рецепт косметичного засобу 2% ліпациду C8G, виробник гарантує позбавлення лупи через 2 місяці;
- очищує шкіру і волосся від надмірної кількості жиру;
- запобігає появі свербіння;
- зменшує запалення шкіри обличчя;
- перешкоджає висипанню або сприяє позбавленню акне;
- регулює вироблення себума сальними залозами;
- захищає шкіру від мікробів і бактерій, що викликають запалення;
- здійснює захист складу косметичного засобу від мікробів, бактерій і цвілі;
- покращує стан чутливої шкіри, оскільки сприяє зниженню кількості консервантів в рецептурі.
Область застосування:
Бактерицидні властивості дають можливість успішно застосовувати Ліпацид C8G як додатковий консервант в "зелених", м’яких засобах (молочко, креми та гелі) догляду за дуже чутливою шкірою, оскільки він дозволяє зменшити в рецептурі кількість головного консерванту.
Властивість Ліпациду C8G регулювати вироблення шкірного жиру сприяє тому, що він входить до складу лосьйонів для жирної шкіри, а також в рецептуру багатофункціональних нічних кремів для проблемної шкіри і мазей, які лікують акне, дерматити і дерматози.
М’які шампуні і маски для волосся, куди входить Ліпацид C8G, застосовуються для боротьби з патогенною мікрофлорою, регулювання вироблення себума, лікування лупи, себореї і випадання волосся.
Наші рецепти:
Протизапальний, підсушувальний, пом’якшувальний крем-флюїд
Проблемна шкіра, так само як нормальна, вимагає живлення і зволоження. Але також потрібно вирішити проблему надлишкового вироблення шкірного сала, підсушити, усунути запалення. Пропонуємо Вам збалансований рецепт з ліпацидом!
Олійна фаза (МФ)
4% олії маку
6% сквалану (емолент)
10% каприлових тригліцеридів (емолент)
2% сепіплюс 400 (загущувач)
Водна фаза (ВФ)
0,5% ліпацида C8G
до 100% води + харчової соди або NaOH (гідроокис натрію, луг) або ТЕА (триетаноламін, нейтралізуюча буферна речовина) або КОН (гідрооксид калію, луг) або аргінін і т.д.
Соди в цьому рецепті на 50 г крему знадобиться буквально на кінчику ножа.
Активна фаза (АФ)
2% вітаміну Е
1% гліцерин
0,5% Д-пантенол (вітамін В5)
4% акваксила (зволожувач)
0,5% протеїну (перлова пудра водорозчинна)
0,6% бленда ефірних олій«Лимон і чайне дерево»
Спосіб приготування:
- Змішати інгредієнти олійної фази (МФ) в окремому посуді.
- Солюбілізувати ліпацид C8G (зробити нерозчинну речовину розчинною у міцелярному розчині ПАР). Це дуже кисла речовина, тому потрібно додати луг, іншими словами «базу» або «буферну речовину» в ліпацид C8G і провести перший етап солюбілізації. Відлити частину води, нагріти до 80 °С (підвищена температура сприяє процесу). Додати ліпацид – вода помутніє. За допомогою соди довести до рН 7-7,5. Соди потрібно на кінчику ножа (з розрахунку на 50 г крему). Ліпацид C8G є погано розчинною речовиною і якщо не додати луг, розчинення ліпациду C8G не відбудеться, він утворить білі пластівці, а згодом кристалізується і випаде в осад. Довести pH розчину до 7-7,5 можна за допомогою таких базових речовин як харчова сода бікарбонату натрію, NaOH і КОН (гідрооксид натрію або калію), ТЕА (триетаноламін), або аргінін. Розчин повинен стати прозорим – значить перший етап солюбілізації відбувся, тобто ліпацид C8G готовий до використання в рецепті (він стане розчинним в міцелярному розчині ПАР – це другий етап його солюбілізації). Додати решту води холодної.
- Змішати АФ.
- З’єднати всі три фази в одному посуді, ретельно перемішати.
- Перевірити рН, при необхідності опустити за допомогою кислот. Зверніть увагу, чим більше відсоток введення Ліпацида, тим вищим повинен бути показник рН кінцевого продукту:
- якщо ліпацида 0,5-1%, рН -5,5;
- якщо ліпацида 1-2%, рН – 6;
- якщо ліпацида 2%, рН – 7.
Якщо використовувати за призначенням – безпечний. Вводити тільки в ВФ, додавши луг, емульгувати звичайним способом. Щоб частина ліпациду C8G не кристалізувалася в ході зберігання косметичного засобу, в його складі має бути не менше 3-5% ПАР або гліколей (бутиленгліколь, пропіленгліколь або гліцерин). Водно-лужний розчин ліпациду можна вводити в уже готову емульсію.
Рекомендоване дозування: 0,5 – 2%.
Країна-виробник: Франція, Сеппік.