Молочна кислота 80%
Молочна кислота 80%
Молочна кислота (лактат) утворюється в результаті молочнокислого бродіння цукрів. Це прозора рідина з кислим смаком і слабким характерним для молочної кислоти запахом.
Властивості
- молочна кислота, як і інші кислоти АНА-групи, розщеплює білкові зв’язки, сприяючи позбавлення ороговілих клітин шкіри і оновленню її верхнього шару;
- застосовують для розгладження невеликих зморщок, зменшення і освітлення розтяжок;
- косметика, що містить молочну кислоту, запобігає закупорювання пор;
- засоби, до складу яких входить молочна кислота, з успіхом використовують для розгладження рубців і загоєння вугрових висипань;
- також для молочної кислоти характерні протимікробні і відбілювальні властивості.
Спосіб введення і дозування: при використанні молочної кислоти в домашніх умовах рекомендується застосовувати її у вигляді не більше ніж 4%-го розчину. Для кремів і тоніків оптимальне дозування 0,1-0,5%.
Як зробити з 80% молочної кислоти 3% (або будь-який інший) розчин:
у - (х*у/ 100*1,25)
у - підсумкова кількість розчину, скільки в загальному хочемо отримати;
х - відсоток кислоти, який Ви в результаті хочете отримати;
коефіцієнт 1,25, оскільки у нас 80%-ва молочна кислота.
Наприклад: хочемо отримати 100 г 3%-го розчину молочної кислоти:
100 - (3*у/100*1,25) = 100 - 3,75 = 96,25 г води.
Наприклад: хочемо отримати 150 г 4%-го розчину молочної кислоти:
150 - (4*150/100*1,25) = 150 - 7,5 = 142,5 г води.
Рекомендоване введення для мила з нуля
Вводиться до 3% молочної кислоти в готовий розчин лугу. Варто звернути особливу увагу, що кожен грам цієї кислоти нейтралізується додатково 0,36 грама лугу (NaOH). ОБЕРЕЖНО! При виготовленні мила перед додаванням молочної кислоти слід остудити лужний розчин до 60ºС, інакше реакція буде супроводжуватися сильним бурлінням.
Внаслідок взаємодії молочної кислоти і лугу утворюється лактат натрію. А це один з найбільш потужних зволожувачів. Він не тільки має відбілювальний ефект, але і сприяє поліпшення піноутворення. Крім того, саме лактат натрію надає вже готовому милу кондиціонувальну властивість. Безсумнівним «плюсом» мила, виготовленого з додаванням молочної кислоти, є те, що на його виготовлення потрібно менше часу: таке мило можна істотно раніше витягти з форми. Додавання молочної кислоти сприяє тому, що мило виходить більш привабливим ззовні через свою гладкість, «глянсовість».
Увага! У косметології не рекомендується використовувати косметику, до складу якої входить молочна кислота, влітку: в період високої сонячної активності молоді клітини найсильніше схильні до дії УФ-випромінювання, а це може сприяти пігментації шкіри. Тому влітку слід поєднувати застосування косметичних продуктів, що містять молочну кислоту, із засобами, до складу яких входять УФ-фільтри, компоненти, що заспокоюють шкіру, а також речовини, що знижують вироблення меланіну. В жодному разі не наносьте косметичні засоби, що містять молочну кислоту, на пошкоджені ділянки шкіри!
Слід поставитися з особливою обережністю до нанесення засобів, до складу яких входить молочна кислота, на чутливу шкіру. Для будь-якого типу шкіри рекомендується для початку протестувати косметичний засіб на невеликій ділянці шкіри. Необхідно повністю виключити нанесення косметики, до складу якої входить молочна кислота, навколо очей і губ - на особливо вразливі ділянки шкіри обличчя.
Варто особливо звернути увагу на те, що молочна кислота несумісна з ксантаном.
Ще однією важливою властивістю молочної кислоти є те, що її використовують для стабілізації сечовини (співвідношення 1: 4).
Виробник: Китай.