Гліцерин фармакопійний
Гліцерин фармакопійний
Гліцерин завдяки його унікальним корисними якостями, широко використовується в різних сферах. В тому числі, це важливий компонент багатьох косметичних і лікарських засобів. Його з успіхом застосовують в складі засобів по догляду за всіма типами волосся і шкіри. Крім того, це обов’язкова складова прозорого (гліцеринового) мила, виготовленого «з нуля» в домашніх умовах.
INCI: Glycerin (99,5%).
Зовнішній вигляд : безбарвна густа рідина без запаху, солодка на смак.
Розчинність: добре розчиняється у воді, спирті і попіленгліколі. Чи не розчиняється в рослинних і мінеральних оліях, в ефірах і диметиконі.
Температурний режим: не можна допускати тривалого нагрівання цього компонента навіть до температури 90-130 °C. В іншому випадку він розкладається, утворюючи при цьому акролеїн і ацетон.
Властивості: вологоутримуюча, захисна, легко-відбілююча, регенеруюча, розгладжуюча, зволожуюча, заспокійлива.
У косметології гліцерин зарекомендував себе перш за все як чудовий зволожувач шкіри. Часто входить до складу кремів і гелів для догляду за схильної до сухості, втомленою шкірою. При його введенні такі засоби довше не висихають, продовжуючи у вигляді тонкої плівки зволожувати і захищати шкіру. Добре підходить для догляду за проблемною атопічною шкірою.
Також його застосовують для розгладження мікрорельєфу шкіри . Під впливом цього компонента шкіра набуває гладкості та шовковистості, здорового ніжного тону. Крім того, він здатний позбавити від негативних наслідків впливу на шкірний покрив ультрафіолетового випромінювання, в тому числі – від зайвої пігментації.
Його часто застосовують в серіях дитячої косметики , це чудовий засіб від дерматитів, висипів і подразнень на дитячій ніжній шкірі.
Гліцерин підходить і для додавання в косметичні засоби, призначених для пом’якшення проблемних ділянок грубої шкіри на ліктях і стопах.
При його додаванні в засоби по догляду за волоссям нейтралізується надмірно агресивна дія на шкіру і волосся поверхнево-активних речовин. Гліцерин пом’якшує і зволожує шкіру голови, тим самим сприяючи зміцненню коренів волосся. Також він обволікає кожен волосок по всій довжині тонким захисним шаром, пригладжуючи кутикули. В результаті його застосування волосся стає більш гладкими і шовковистим на дотик, спрощується процедура щоденного догляду за ними.
Також він допоможе позбутися від обвітрених губ і хворобливих тріщинок на них, викликаних авітамінозом і негативним впливом навколишнього середовища.
Косметичні регенеруючі маски, до складу яких входить гліцерин, застосовують для догляду за шкірою обличчя і волоссям. Також їх використовують для відновлення і зміцнення ослаблених нігтьових пластин.
Часто цей компонент вводять до складу цілющих засобів, призначених для прискорення відновлювальних процесів в шкірних покривах, нейтралізації наслідків механічних пошкоджень.
Також його застосовують для виготовлення гліцеринових рослинних екстрактів, часто використовуваних в косметології.
Прозоре або гліцеринове мило буває не тільки в магазині. Гліцерин, спирт і цукор – ось секрет гліцеринового мила «з нуля». Так само в миловарінні гліцерин стане Вашим незамінним помічником у розведенні пігментів.
Капелька гліцерину в домашні духи, і аромат зберегтися ще довше...
Крім того, даний компонент часто використовують у побутовій хімії для пом’якшення негативного впливу поверхнево-активних речовин. Також його застосовують в кулінарії, зокрема – при виготовленні кондитерських виробів. Він солодкий;)
Запобіжні заходи: Слід уникати потрапляння нерозбавленого гліцерину фармакопейного на поверхню шкіри. Ретельно дотримуйтесь пропорції при додаванні цього компонента в косметичні засоби: при передозування він надає висушуючий вплив на шкіру і волосся і надає косметиці неприємну липку консистенцію.
Відсоток введення в мило з нуля: 8-15% від ваги олій.
Відсоток введення в косметичні засоби:
– в міцелярну воду і в водні спреї – 2-4%;
– в засоби догляду за волоссям (шампуні і бальзами) – 5-7%;
– в зволожуючі і пом’якшуючі гелі та сироватки – 1-5%;
– в косметичні маски для обличчя – 3-7%;
– в молочко і муси для демакіяжу – 3-5%;
– в засоби по догляду за губами – 1-6%;
– духи, туалетні води в якості фіксатора аромату – до 5%;
– водно-гліцеринові настоянки – 10-70%.
Країна-виробник: Німеччина.