Циклометікон
Циклометікон
За своїм складом циклометікон – силікон летючий низьков’язкий, що володіє циклічною структурою. Його клітини за розміром – одні із найдрібніших серед силіконів, однак їх розміри не дозволяють йому проникати вглиб шкіри, при цьому він легко випаровується. Завдяки цьому він легко вступає в контакт з корисними речовинами, розчиняє їх і розподіляє по поверхні шкіри і волосся. Цей інгредієнт входить до складу багатьох косметичних засобів: сироваток, емульсій, лінійки пляжної косметики, твердих антиперспірантів та дезодорантів, твердих духів, аромаспреїв та інше.
Інші назви: циклопентасілоксан, декаметілціклопентасілоксан, циклометікон пентамер, летючий силікон (volatile silicone).
INCI: Сyclopentasiloxane.
Фізико-хімічні властивості
Зовнішній вигляд: прозора безбарвна рідина майже без запаху.
Температурний режим: циклометікон пентамер замерзає при -50 °С і займається при + 77 °С.
Розчинність: не розчиняється у воді, гліцерині, етанолі, при цьому даний компонент добре змішується з рідкими натуральними рослинними і мінеральними оліями (частково – з баттерами), а також з жирними спиртами, воском, стеариновою кислотою, складними ефірами.
Токсичність: нетоксичний.
Тонка плівка летючого силікону, що виникає в результаті його використання по всій довжині волосся, не залишає відчуття жирності або липкості. А поверхня шкіри в результаті його використання набуває ніжності і шовковистості.
Застосування в косметології:
- вкрай рідко подразнює шкіру, тому його вводять в засоби догляду за всіма типами шкіри, зокрема, за чутливою шкірою;
- відмінний емолент і антисептик, тому особливо цінується у догляді за проблемною, схильної до жирності шкірою, допомагає позбавити шкіру запалення і при цьому не обтяжує її поверхню і не забиває пори;
- при додаванні в засоби, призначені для догляду за волоссям, летючий силікон знижує накопичення статистичної електрики, також додає волоссю гладкості і шовковистості;
- полегшує щоденний догляд за волоссям і запобігає посіченню кінчиків;
- в складі поживних кремів, а також косметичних сироваток і емульсій має яскраво виражений кондиціонувальний влив, а також допомагає позбутися в’язкої липкості і відчуття жирної плівки на поверхні шкіри;
- вирівнює мікрорельєф шкіри, при цьому пом’якшуючи її поверхню;
- регулює рівномірність розподілу пігментів в декоративній косметиці;
- сприяє розподілу корисних компонентів домашньої косметики по всій поверхні шкіри;
- в складі лаків для нігтів «відповідає» за їх якнайшвидше висушування»;
- при додаванні в дезодоранти — допоможе позбутися відчуття липкості, при цьому він не залишає слідів і плям на одязі;
- помітно покращує якість засобів для засмаги, допомагаючи відтворити надійні фільтри від шкідливого ультрафіолетового випромінювання;
- оскільки легко випаровується вже при температурі тіла, часто вводять до складу аерозольних кондиціонерів для прискорення їх висихання.
Запобіжні заходи: перед початком застосування циклометікону необхідно провести стандартний тест на можливу алергічну реакцію.
Прохання звернути особливу увагу, що при недотриманні техніки безпеки під час виготовлення і застосування косметичних засобів даний компонент може викликати серйозне подразнення слизової оболонки очей і дихальних шляхів. Особливої обережності слід дотримуватися при створенні косметики, що містить високий відсоток ефірних олій. У цьому випадку даний компонент може швидко розтектися по поверхні шкіри разом з оліями, потрапити в очі або випаруватися разом з ними і пошкодити при необережному вдиху.
Летючий силікон слід вводити в рецептуру при температурі нижче 50 °С. До складу емульсій його вводять при температурі 40-45 °C при додаванні активів в крем під час його охолодження. Необхідно дотримуватися виняткової обережності при нагріванні косметики, уникати контакту цієї складової з відкритим вогнем і іскрами. У зв’язку з чутливістю до зміни температурного режиму рекомендують зберігати даний інгредієнт при температурі не вище 25 °С.
Відсоток введення в косметичні засоби:
- у креми і лосьйони, призначені для обличчя і тіла – 0,1-20%;
- у засоби по догляду за волоссям (бальзами і маски) – 2-20%;
- у засоби по догляду за кінчиками волосся – до 100%;
- у дезодоранти і антиперспіранти – 1-10%;
- у декоративну косметику – 0,1-20%;
- у косметику, призначену для догляду за дитячою шкірою – 10%;
- у безводні засоби для догляду за шкірою – 50-70%;
- у масажні суміші – 10-15%;
- у спреї для волосся – до 99%;
- у сухі парфуми – 15-85%.
Країна-виробник: Франція.