Алюмокалієві галуни ЧДА
Алюмокалієві галуни ЧДА
Алюмокалієві галуни або сульфат алюмінію-калію – це природний мінерал, відомий в хімії під назвою неорганічної подвійної солі алюмінію, калію і сірчаної кислоти. Діє на поверхні шкіри, в роговому шарі, створюючи з його клітин альбумінатну плівку, яка покриває крім епідермісу і виходи потових і сальних протоків.
Цей кристалогідрат відомий з часів середньовіччя і широко застосовується в косметології та медицині для вирішення різних проблем як здорової, так і чутливої, пошкодженої шкіри і волосся. Його також застосовують як затверджувач, регулятор кислотності і стабілізатор в харчовій промисловості (Е522).
Виготовляють галун шляхом випалу, вилуговування і перекристалізації вулканічного мінералу алуніта. Їх отримують, випалюючи сірчаною кислотою алюмомісткий глинозем з подальшим додаванням до нього сульфату калію. Під впливом катіонів алюмінію і калію протеїни живих клітин епідермісу згортаються, потові і сальні протоки і дрібні кровоносні судини стискаються.
Алунітові алюмокалієві галуни є базою для виготовлення недорогих натуральних кристалічних антиперспірантів. Вони діють в роговому шарі і не потрапляють в кров, отже безпечні. Не містять гідроксид алюмінію, хлоргідрат алюмінію, не потребують консервації парабенами. У складі не виявляють липкості і не залишають плям на одязі.
INCI: Potassium Alum.
Хімічний склад:
Масова частка основної речовини, в % 99,10Залізо, в % | 0,002 |
Al2O3 | 10,09 |
SO3 | 33,70 |
Кристали води, в% | 45,22 |
Оксид калію, в % | 10,13 |
Фізико-хімічні властивості:
- Зовнішній вигляд: гігроскопічний кристалічний порошок.
- Колір: білий.
- Запах: немає.
- Оптимальний діапазон рН (водний розчин 10% -ний): від 3,0 до 3,5. У нейтральних (pH 5) або ж лужних розчинах (pH понад 7) входить в реакцію з водою і утворює гелевий осад – гідроксид алюмінію.
- Токсичність: оскільки має в хімічній формулі алюміній, який взаємодіє зі шкірою на клітинному рівні, інформації про абсолютну безпечність в спеціальній літературі немає. Хоча дані про конкретні випадки негативного впливу на шкіру ми також не знайшли.
- Термостійкість: t плавлення в воді власних кристалів 92ºС. При t вище 100-120ºС вода з кристалів випаровується, галуни стають «паленим», змінюють зовнішній вигляд (білий порошок) і властивості, наприклад, перестають розчинятися у воді.
- Розчинність: в гарячій воді (вище 25 °С) – добре, в холодній – погано. У розчині гліцерину і гуарової камеді розчинність сповільнюється.
- Взаємодія з іншими компонентами: під час дотику з вологою шкірою кристали алюмокалієвих галунів розпадаються на складові елементи: калій, алюміній, кисень і сірку. Як база для створення дезодорантів і антиперспірантів добре поєднується з гідролатами та ефірними оліями.
Косметичні властивості:
Для шкіри:
- в’яжуча: з клітин рогового шару створюють плівку, що знерухомлює мікрофлору на поверхні шкіри;
- ущільнюючи капілярні стінки і дрібні судини, усувають набряки, гіперемії в т.ч. і потових залоз, кровотечі (при голінні);
- нормалізують виділення шкірного сала – догляд за пористою жирною шкірою;
- захищають від шкідливого, сухого впливу – догляд за сухою, в’януючою шкірою;
- не дають липкості і не залишають плям на одязі в складі дезодоранту чи антиперспіранту.
Для волосся (шкіра голови): терапія жирної себореї.
Спосіб і відсоток введення: 1 - 95%.
Розчинити у ВФ:
- для засобів по догляду за волоссям - 1-2%;
- для тоніків - 1-3%;
- для рідких дезодорантів - 1-6%;
- для засобів проти акне і кремів після гоління -2-10%.
Розчинити на водяній бані (до 120 º С) і вилити в силіконову форму:
- для кристалічних антиперспірантів - 95%.
Заходи безпеки
Перед використанням засобів, що мають в складі алюмокалієві галуни, людям з алергією на метали пропонуємо зробити алергопробу. Не допускайте попадання всередину! Потрапляючи в кров, осідають в печінці, нирках тощо. Небезпечні, дуже погано виводяться сечостатевою системою організму.
Зберігати при кімнатній температурі в щільно закритому контейнері (щоб уникнути вбирання вологи з повітря).
Виробник: Україна.