Мило, свічки, домашня косметика - з нами це легко!

Мило, свічки, домашня косметика - з нами це легко!
Режим роботи магазину:
ПН-ПТН:09:00 до 17:00
СУБ:09:00 до 16:00
НД:вихідний
Товар(ів): 00.00 грн.

Школа миловара. Поради миловарам-початківцям: перед тим, як варити мило з нуля.

Ми знаємо, що перед першим батчем натурального мила Ви ще подивитеся не одне відео, прочитаєте не одну статтю, а можливо, навіть відвідаєте професійний майстер-клас з виготовлення мила з нуля. Всі ці кроки потрібні. Це Ваша теоретична база. Ми зі свого боку зібрали для Вас в одному місці основні поради для початківця миловара-нульовика!

Отож, починаємо!

  1. Починаємо з найважливішого! Обов'язково ознайомтеся з технікою безпеки та придбайте для миловаріння засоби захисту (мінімальний комплект - респіратор і гумові рукавички).


  2. Приділіть увагу інструментам. Посуд, ємності, інвентар, тара повинні бути відокремлені від предметів "кухонної" зони. Наприклад, для мила з нуля потрібно використовувати окремий блендер і в жодному разі не можна застосовувати один інструмент для мила і для кухні.


  3. Готуйте робочу поверхню заздалегідь. Застеліть робочу поверхню плівкою, газетою або папером, розставте необхідні інструменти і все, що може знадобитися. Тримайте все поруч, під рукою.


  4. Місце для миловарних експериментів потрібно добре провітрювати.



  5. Переконайтеся в тому, що ніхто не потривожить Вас в процесі роботи. Попередьте своїх близьких, а також не впускайте в приміщення для миловаріння дітей і домашніх тварин, поки не закінчите і не приберете за собою.


  6. Тримайте рецепт перед очима. Ми можемо завжди покладатися на пам'ять і бути впевненим, що запам'ятали кількість олій і лугу. Але! Не покладайтеся на пам'ять. Точно дотримуйтесь  рецепту. Так всі компоненти будуть вірно відміряні, а забути щось просто не вийде.


  7. Поставте дату. Так ви точно будете знати, від якого моменту вести відлік часу і відстежувати дозрівання мила.
  8. Знайдіть термостійку ємність для лугу. Дуже важливо пам'ятати, що в милі з нуля робочі температури іноді перевищують 70-80 градусів! Термостійкий посуд (склянка, чаша) убезпечать Вас від високих температур.


  9. Є золоте правило, вивчіть як 2х2! Луг додаємо в воду. Не навпаки! Спочатку виливаємо воду в термостійку ємність, а потім додаємо луг.


  10. Луг додаємо поступово (!). В жодному разі не додавайте весь луг відразу в ємність. Перемішуйте ретельно, не поспішаючи. Будьте максимально уважні. Крім довгих рукавів і респіратора, бажано вдягнути захисні окуляри. Вони захистять від випадкових бризок лужного розчину. 
  11. Ще одне важливе правило: лужний розчин акуратно вливаємо в розтоплені олії. Не навпаки.


  12. Перевіряйте віддушки на маленькому обсязі мильної маси. Віддушки - одна з основних причин невдач у приготуванні мила з нуля. Одні з них сильно змінюють колір мила, інші — прискорюють "слід", а інколи змінюють мильну масу то до стану м'якого сиру. Щоб не допустити провалу, тестуйте віддушки, навіть якщо читали про них позитивні відгуки.


  13. Поставте поруч пляшку з оцтом і нехай вона ніколи не знадобиться. Але, якщо мильна маса або лужний розчин потрапив на шкіру, обробіть її розчином оцтової кислоти.


  14. Під час нарізки мила також використовуйте рукавички! Не торкайтеся мила голими руками, адже його pH ще дуже високий.


  15. Для виготовлення мила з нуля відмінно підійде термостійкий посуд (скло, нержавіюча сталь, жароміцний пластик). А ось від алюмінієвого посуду відмовтеся! Алюміній вступає в реакцію з лугом, тому для мильних справ він не підходить.


  16. Змішуйте олії та лужний розчин, дотримуючись однакового температурного режиму. Різниця в 3-5 градусів допустима.


  17. Пам'ятайте, деякі добавки значно прискорюють слід (віск, дьоготь, мед, стеаринова кислота, деякі ефірні олії)! Намагайтеся не вибирати складні рецепти для своїх перших миловарних експериментів. 
  18. Вимірюйте інгредієнти точно. Практика зважити "на око" - не для миловаріння. Вам потрібні точні ваги (0,01) і точне зважування. 


Сподіваємося, що ця пам'ятка допоможе зробити Ваші перші кроки в миловарінні з нуля зрозумілими й простими. Якщо у Вас з'явилися питання або бажання з'ясувати незрозумілі для Вас моменти - з радістю допоможемо. Залишайте нам свої коментарі.

Бажаємо Вам мильних успіхів і творчого натхнення!