Школа миловара: Аромати у милі
Як зробити мило ароматним на тривалий час? Що обрати: ефірні олії чи віддушки? Як не помилитися серед різноманіття ароматів? І на що потрібно звернути увагу, додаючи аромат у мило?
Давайте разом відповідати на ці та інші запитання. Помічали, як певні запахи піднімають шари спогадів? Це явище називається “феноменом Пруста”. На відміну від слів чи візуальних образів, запах неможливо проігнорувати, він сприймається “автоматично”. Це пов’язано з тим, що запахи йдуть прямо до гіпокампа (формує нашу асоціативну пам’ять) і амігдале (формується емоційна пам’ять).
А тепер лише уявіть, як за допомогою лише одного шматочка мила можна викликати, а головне назавжди закарбувати приємні емоції у людини. Якщо клієнту з першого разу сподобається запах вашого мила, шанси того, що він за милом повернеться саме до вас, значно зростають.
Умовно запахи у миловарінні можна розділити на дві групи: ефірні олії (натуральні компоненти) і віддушки (синтетичні сполуки). Інколи окремо виділяють харчові ароматизатори. Для мила вони підходять найменше, оскільки відсоток введення у мильну масу буде досить високим, а ось тривалість аромату залишається загадкою. Частіше за все їх практично не відчуваєш у милі. Харчові ароматизатори найкраще використовувати у бальзамах для губ, помадах, блисках.
Що ж обрати: ефірні олії чи віддушки? Головне — розуміти, що це абсолютно різні категорії. Ефірні олії дають можливість зробити більш натуральне мило, але діапазон їхніх запахів досить обмежений. Віддушки, навпаки, мають широку палітру ароматів на будь-який смак. Але вони створюються штучно! Хоча є віддушки, які містять великий відсоток ефірних олій і екстрактів (наприклад, американські віддушки).
В чому ж суттєва різниця віддушок та ефірок?
Ефірні олії — це неймовірний тисячолітній світ ароматерапії. У миловарному контексті важливо розуміти. Наявність у складі мила ефірних олій замість віддушок аж ніяк не гарантує відсутність алергічної реакції. Цей дивний міф дотепер побутує серед людей, які звикли думати, що раз натуральне, значить 100% безпечне. Важливо розуміти, що ефірні олії — це біологічно активні речовини, а не лише чудовий аромат. Перед додаванням їх у мило обов'язково вивчіть їх властивості.
Ефірні олії не можуть похвалитися своєю різноманітністю, але їх можна навчитися поєднувати. Таким чином виходить практично необмежена свобода. Можна використовувати вже відомі “класичні” поєднання, а також спробувати створити новий, свій власний аромат. Ми пропонуємо Вам зазирати в нашу “Таблицю сумісності” і перевіряти себе щодо компліментарності ефірок.
Під час додавання ефірних олій у мильну основу слід пам’ятати, що висока температура є причиною швидкого зникнення запаху. Додавати ефірки в основу потрібно у кінці, перед заливанням у форму. Крім того, оскільки ефірні олії створюються з різної сировини, вони можуть помутнити мильну масу. Якщо забарвити мильну масу пігментом чи барвником це буде непомітно, а ось якщо хочете створити прозоре мило, враховуйте цей нюанс.
У милі з нуля ефірні олії практично завжди поводять себе добре. Найкраще їх вводити не прямо у мильну масу, а попередньо поєднавши з базовими оліями.
Визначимо головні моменти:
- Ефірні олії високої летучости (наприклад, цитрусові) вже через пару місяців не будуть відчутні у милі з нуля.
- Щоб продовжити їх звучання комбінуйте "високі" з середньо і низько летючими оліями, створюючи "ароматну композицію";
- Деякі ефірки пришвидшують слід (квіткові, іланг-іланг, гарденія, лілія і пряні - кориця, гвоздика).
- Основна маса ефірок ідеально підходить у тих випадках, коли потрібно отримати тривалий “слід” і зробити красиві свірли.
З будь-якої сировини ефірної олії не приготувати. І тоді на допомогу приходять віддушки.
Якщо перед вами стоїть запитання: “Як зробити мило ароматний на тривалий час?”, то саме віддушки збережуть аромат мила до останнього крихітного шматочка!
А їх велике різноманіття дасть можливість кожному миловару знайти свій улюблений аромат.
На нашому сайті всі віддушки поділені за тематикою на групи: фруктові, квіткові, ”смачні” аромати, композиційні, американські, а також парфумовані чоловічі та жіночі. Окрема група — фіксатор аромату і стабілізатор ванілі.
Якщо ви визначилися з потрібним ароматом, важливо дізнатися відсоток вмісту ванілі (на етикетці або в описі товару на сайті). Якщо такий компонент наявний, така віддушка, як правило, впливає на колір мила! Прозора мильна основа при додаванні такої віддушки може стати мутного, брудного кольору.
А ось у милі з нуля передбачити результат на 100% неможливо. Віддушка з високим відсотком вмісту ванілі може дуже сильно змінити колір мила. Тому, наполегливо рекомендуємо "нульовикам" використовувати стабілізатор ванілі, а також попередньо перевіряти віддушку щодо прискорення сліду і "створоження" мильної маси.
У нашій майстерні представлені аромати різних виробників. І якщо для мильної основи підійде будь-який запах, від складних композиційних до ніжних квіткових або смачних кавових, то в милі з нуля є свої нюанси.
Для гарячого способу підійдуть віддушки: "Флоресанс", "РосКосметика", а також англійського та латвійського виробництва.
Для холодного способу ідеально підійдуть американські віддушки. На сайті нашої майстерні вони виділені в окрему групу ще й тому, що це єдина категорія ароматів, які можна додавати в незмивну косметику (лосьйон, крем, молочко).
Але навіть з віддушками є свої тонкощі!
- Віддушки "РосКосметика" ми рекомендуємо використовувати для основи і "гарячого" способу; однак, при належних вміннях і досвіді, їх цілком успішно можна використовувати і для "холодного" способу, де вони прискорюють слід.
- Американські віддушки визнані кращими для нульовки, однак, деякі з них (% ванілі) впливають на колір мила.
- Віддушки англійського виробництва можна використовувати в "холодному" способі, якщо Ви готові до експериментів;) одна і та ж віддушка в різних рецептурах поводиться по-різному.
- Не всі гіпоалергенні ароматизатори ( "РосКосметика") "творожать" мильну масу в "холодному" способі. Хочете спробувати новий аромат? Експериментуйте!
До речі, гіпоалергенні віддушки можна легко знайти на сайті, використовуючи хештег # гіпоалергенний; крім віддушок ви побачите і інші гіпоалергенні товари нашого сайту.
Як бачите, скрізь є свої нюанси, тонкощі, правила використання. Величезний світ ароматів у миловарінні дозволить кожному знайти свій унікальний і улюблений стиль. Хочете виключно натуральні компоненти — вибирайте ефірні олії. Бажаєте чогось новенького і незвичайного — зупиніть свій вибір на віддушках і не прогадаєте.
Наостанок кілька простих кроків, які потрібно виконати перш ніж додати аромат в мило:
- якщо вибрали ефірні олії — уважно прочитайте властивості, вивчіть характеристики; для "нульовиків" - пам'ятайте про "квіткові" і "пряні" аромати для "сліду";
- якщо вибрали віддушку — дізнайтеся виробника, скористайтеся нашими підказками, почитайте відгуки про віддушку або порадьтеся з досвідченими миловарами; якщо сумніваєтеся, зателефонуйте або напишіть нам, ми підкажемо; перед додаванням віддушки в мильну масу перевірте її на невеликому обсязі.
Аромат, як і колір, — одна з найважливіших складових при виборі мила. Сподіваємося, що тепер вам не складно буде визначити для себе бажаний запах майбутнього мильного творіння для Вас не складе труднощів. Бажаємо Вам творчих успіхів! Чекаємо питання і коментарі.)