Натрій їдкий (гідроокис натрію, NaOH) тех. 98%, Польща
Натрій їдкий (гідроокис натрію, NaOH) тех. 98%, Польща
Натрій їдкий (їдкий натр) або гідроокис натрію – незамінний компонент домашнього миловаріння. Без нього не обходиться жоден рецепт твердого мила «з нуля». Що робить мило чудовим мийним засобом? Це – натрієві солі жирних кислот. Їдкий натр утворює їх з олій в незворотний процес омилення. Він використовується і в косметології для «відлущування» зовнішніх ороговілих шарів шкіри, а також для видалення папілом і бородавок.
Виробляється електролізом з хлориду натрію. Широко застосовується у промисловості. Від нафтогазової, хімічної та металургійної до текстильної, паперової та харчової. Натрій їдкий зареєстрований як харчова добавка Е-524. 99,4% технічна – це досить високий ступінь очищення, обов’язковий для промислового використання.
Вперше професія миловара була згадана приблизно в 385 році першого тисячоліття н.е. На стародавньому сході 16 століть назад мило варили тим самим способом, що і зараз – з натуральних запашних олій і їдкого натру.
INCI: Sodium Hydroxide.
Синоніми: каустик, каустична сода.
Фізико-хімічні властивості
- Зовнішній вигляд: округлі гранули.
- Колір: білий, допускається сіруватий.
- Запах: немає.
- рН 0,4% -ного водного розчину: 14.
- t плавлення: 318 ºС.
- t кипіння: 1390 ºС.
- Гігроскопічність: висока, вбирає вологу з повітря!!!
- Розчинність: в етанолі, в метанолі, у воді. Під час розчинення у воді активно виділяється тепло. Температура розчину різко піднімається до 80 ºС і вище.
- Токсичність: їдка речовина. Відносять до 2-го класу: підвищена пожежо- і вибухонебезпечність. Потрапляння на шкіру загрожує хімічними опіками, а в очі – травмами. Під час взаємодії необхідний захист (див. «Школа миловарів»).
- Взаємодія з іншими компонентами: з’єднання з аміаком дуже небезпечне.
Властивості і відсоток використання в косметиці: від 1 до 35%
- омилення жирних кислот для виробництва шматкового мила;
- регулювання рН розчинів, нейтралізація кислого середовища косметичних засобів (підвищення небезпечно низького «кислого» рівня рН до нейтрального);
- позбавлення ороговілих ділянок шкіри на п'ятах та ліктях.
Заходи безпеки та умови зберігання
Ще раз нагадуємо: при використанні натрію їдкого необхідно строго виконувати правила безпеки!
Зберігати в щільно упакованому вигляді (в силу високої гігроскопічності) в сухому місці при кімнатній температурі або нижче.
Країна-виробник: Польща
Перед початком роботи ознайомтеся з технікою безпеки! Школа миловара: техніка безпеки