Мило, свічки, домашня косметика - з нами це легко!

Мило, свічки, домашня косметика - з нами це легко!
Режим роботи магазину:
ПН-ПТН:09:00 до 17:00
СУБ:09:00 до 16:00
НД:вихідний
+38 (066) 740 51 81
Товар(ів): 00.00 грн.

Як обрати ґніт правильно?

Ви обрали якісний віск, зробили все за правилами, а свічка все одно гасне чи створює кіптяву? Напевно, справа у ґноті! Саме так! Щоб свічка горіла яскраво і рівномірно, дуже важливо обрати відповідний ґніт. Як це зробити? Спробуємо розібратися!

Що таке взагалі ґніт і яка його роль у свічках? Основна функція ґнота — доставка воску до місця горіння. Запалюючи свічку, ми розтоплюємо віск, ґніт поглинає цю воскову масу і “тягне” її до вогню під впливом капілярного ефекту. І саме так “працює” свічка. Тому ґніт можна назвати серцем свічки, без якого нічого не вийде.

Як його обрати правильно? Насправді різні майстри пропонують різні варіанти, і забігаючи наперед, скажемо, що єдиного рішення на всі випадки життя не існує. Але все ж основні аспекти спробуємо проаналізувати. 

Ґніт повинен бути виготовлений з натурального матеріалу. Синтетичні ґноти або з домішками дуже швидко горять і тріщать.

Основні різновиди ґнотів. Бавовняні ґноти

Основні види натуральних ґнотів: бавовняні та дерев’яні. Інколи ще використовують конопляні. 

Спочатку детальніше розглянемо бавовняні ґноти. 

Їх є 3 основних типи:

Плетені — найщільніші й добре тримають форму. Їх найкраще обирати для свічок з бджолиного, соєвого чи кокосового воску, але плетіння не повинно бути дуже щільним, бо інакше свічки горітимуть нерівномірно. Для стеаринових та парафінових свічок підійде щільне плетення і тонкі нитки. 

Як обрати розмір ґнота? Звертайте увагу на діаметр свічки: до 3 см — потрібен гніт товщиною 1 мм; від 3 до 5 см — 2 мм, від 5 до 7 см — 3 мл.  

Їх виготовляють шляхом скручування вздовж осі кількох ниток залежно від розміру ґнота. Вони — менш щільні і згорають швидше. Найкраще підходить для тонких і середніх свічок.

Плетений ґніт у формі косички. Підходить для великих свічок. Тут також обирайте відповідно до діаметра свічки: 

    • якщо d понад 7 см — ґніт від 21 номеру і більше;
    • якщо d 3-7 см — від 12 до 21 номеру;
    • якщо d 1-3 см — від 6 до 12 номеру.

Зазвичай номер ґнота означає кількість ниток у ньому.  Хоча інколи свічкові крамниці встановлюють своє маркування, тому краще уточнити перш ніж купувати товар. 

Інколи, щоб свічка горіла довше, виготовляють бавовняні ґноти з армованим дротиком. Їх легко встановлювати, не потрібно особливої фіксації. Такі ґноти чудово підійдуть для насипних чи звичайних контейнерних свічок.

Бавовняні ґноти є чисті та вощені. Тут, звісно, кожен обирає сам. Можна купити готові вощені, а можна зробити це самостійно, намазуючи розтоплений віск на ґніт. Якщо цього не зробити, свічка прогорить надто швидко.  

Дерев’яні ґноти

Ще один популярний вид ґнота — дерев’яний. Це тоненькі пластинки товщиною 1-2 мм. Яку обрати висоту? Це залежить від розміру свічки. 

Для свічки діаметром 8 см і висотою 12 см — обирайте ґніт висотою 15 см, зайву частину потім обов’язково потрібно відрізати, лишаючи не більше 0,5 см ґнота над восковою масою. 

Чи потрібно якось готувати дерев’яний гніт? Дехто вимочує його в оливковій олії, але на практиці це суттєво не впливає на горіння свічки. 

Дерев’яні ґноти люблять через тихеньке потріскування, яке нагадує звук палаючого багаття. Але потріскування чути не завжди? Чому так відбувається? Все залежить від виду деревини. Осика горить тихо, навіть “глухо”, ялиця, кедр, ялина, сосна — голосно тріщать, бук — теж дуже “тихий”, потріскування майже немає. Тут потрібно уточнювати матеріал ґнота у виробника чи продавця. 

Працювати з такими ґнотами — дуже легко, їх просто зафіксувати під час заливання свічкової маси. Дехто пише, що дерев’яний ґніт погано горить у соєвих свічках. Це не так, дерев’яні ґноти чудово “поєднується” з усіма рослинними восками. 

Свічковаріння — це особливий творчий процес. Насправді немає єдиних “строгих” правил щодо вибору ґнота. Потрібно враховувати усі нюанси і все перевіряти на практиці. Лише так можна досягнути ідеального результату. 

Бажаємо вам свічкових успіхів і нагадуємо, що на нашому сайті є спеціальний розділ “Для свічок”, де можна знайти ґніт, віск, вощину, свічкові віддушки, пігменти та багато іншого. 

Фантазуйте, створюйте свічки і даруйте красу, тепло і відчуття затишку.