Як обрати масажну олію?
Як обрати масажну олію?
«Яка олія підійде для масажу?», — поширене запитання у нашій майстерні. Під час першого знайомства з асортиментом базових та ефірних олій можна розгубитися. Сьогодні ми допоможемо Вам впевнено і правильно обирати олії.
Відвідуючи масаж, ми беззастережно довіряємо рукам професіонала і його вибору. Чи ви звертали увагу, якими масажними сумішами та олійними композиціями користується ваш майстер? Обов’язково придивіться наступного разу.
Для когось масаж — це призначена лікарем процедура, для когось — приємне проведення часу, ще для когось — світ мистецтва, творчості й здоров’я. Але всі ми, не зважаючи на ставлення до масажу, знаємо, що масажні олії — це не просто рідина, що дає можливість рукам легко ковзати по тілу.
Для чого використовувати масажну олію?
Масажна олія допомагає майстру покращити та полегшити свою роботу, а також здійснити конкретний вплив на тіло.
Олії для масажу можна розділити на базові (жирні) і активні (ефірні). Основні олії — це ті олії, завдяки яким контакт рук і тіла стає приємніший, а шкіра, крім ефекту ковзання, додатково пом’якшується.
Активні олії виконують конкретні завдання. Їх відсоток використання у масажних сумішах досить невеликий, оскільки ефірні олії — це концентровані, біологічно активні речовини. Для розігрівального або заспокійливого масажу активні олії будуть абсолютно різними, оскільки ми хочемо отримати різний результат.
Базові олії для масажу
Оливкова олія — це класична базова олія не лише для миловаріння. Більшість масажних сумішей готують саме на основі оливкової олії. Це пояснити нескладно. Олія універсальна, гіпоалергенна, підходить для дітей і дорослих, для чутливої й сухої шкіри. Досить довго лишається на шкірі, що важливо для масажу.
Разом з оливковою, дуже часто використовують соняшникову олію, особливо в готових сумішах, які продаються у магазинах. Вона дешева, підходить для усіх типів шкіри, також залишається на шкірі тривалий час, не вимагає постійного додаткового нанесення.
Ми пропонуємо вам готувати масажні суміші самостійно. По-перше, це дуже просто і швидко. По-друге, ви точно знатимете, з чого ця суміш зроблена і для чого потрібна.
Крім оливкової олії ще пропонуємо вам використовувати як базу олію солодкого мигдалю, персика, абрикоса, сезаму, кокосу й моной. Звичайно, олій, які підійдуть для масажу, — набагато більше. Ми зупинилися на основних, які легко знайти в будь-яку пору року.
Як одна з базових олій для масажу підійде кунжутна чи сезамова олія. У нерафінованому вигляді вона зберігає свій неперевершений аромат! Східні красуні здавна любили здійснювати «прооліювання» саме сезамовою олією. Приємний зігрівальний ефект кунжутної олії разом з ефірними оліями глибоко розслабить і заспокоїть. У холодні періоди для масажу стоп — це один із найкращих варіантів.
Кокосова олія, навпаки, «охолоджує» тіло і прекрасно підходить для використання влітку, у спекотну погоду. Досвідчені масажисти хвалять кокос за чудові властивості.
Євгеній Литвиненко (масажист, 8 років досвіду):
«… одна з улюблених олій у моїй роботі. Вона має нейтральний запах і легко витирається, не залишаючи жирних слідів на простирадлі та одязі.Навіть у твердому стані швидко тане від контакту з тілом. Клієнтам подобається ненав’язливий, легкий аромат».
Продовжуючи тему кокосової олії для масажу, неможливо не розповісти про найароматнішу чудову за своїми властивостями олію моной. ЇЇ повна назва «Моной де Таїті». Це інфуз (витяжка) таїтянської гарденії у кокосовій олії. Тонкий, запаморочливий аромат квітки залишається ніжним шлейфом на шкірі після масажу. Крім того, шкіра стає дуже м’якою.
Гребенщиков Андрій Глібович (масажист, 18 років досвіду):
«Моной — чудова масажна олія, мої дівчата-пацієнтки УСІ в захваті від ефекту після масажу і від неперевершеного запаху, який залишається ще добу після масажу. Використовую, зокрема, і для масажу обличчя, а дружина повністю відмовилася від нічних кремів. Рекомендую. Перевірено».
Мигдалева олія, як і оливкова, вважається однією з кращих базових олій не лише у миловарінні, але і в масажі. Її можна наносити на все тіло. Мигдальна, як і кунжутна олія, має зігрівальну дію.
Окремо хочеться розповісти про олію ши (каріте). Це чудова олія захисного й зігрівального характеру. Особливо використовується при розтяжках і в антицелюлітних цілях. Прекрасно підходить для зрілої, сухої, вікової шкіри. Найкраще додавати в масажні суміші близько 10–15 %. Вона може сильно закупорювати пори. Тому краще не застосовувати для жирної та проблемної шкіри.
Варто пам’ятати, що деякі олії камедогенні, тобто закупорюють пори. Це кокосова, соняшникова, персикова, мигдальна, а також олія какао й ши (каріте). Це не означає, що від них краще відмовитися. Просто намагайтеся чергувати їх з іншими оліями, уникайте регулярного застосування.
Базові олії для масажу за типом шкіри
Як бачите, у кожної олії свої особливості. Найкраще — навчитися їх комбінувати між собою. Варіантів є дуже багато. Є ще один нюанс, який варто пам’ятати, обираючи масажну олію, — ваш тип шкіри.
Для всіх типів шкіри підходить оливкова, кунжутна, кокосова олія, олія моной і жожоби.
Для сухої шкіри чудово підійде кокос і авокадо Про кокос ми вже говорили, а ось олія авокадо менш поширена для цих цілей через порівняно високу ціну. Але для масажу цієї олії необхідно небагато. Авокадо містить вітаміни А, В, D, E. Вона вважається ідеальною для всіх видів масажу, зокрема, й для обличчя. У масажних сумішах вона добре поєднується у відношенні 1: 1 з мигдальною олією, абрикосовою, персиковою, а також олією виноградних кісточок і Ши (каріте).
Для тонкої й чутливої шкіри краще зробити акцент на мигдальній, абрикосовій чи олії горіха макадамії.
Хоча мигдальна олія вважається універсальною й застосовується для усіх типів шкіри, вона особливо підійде для тих, чия шкіра потребує пом’якшення й живлення зсередини. Вона легко всмоктується й розподіляється на поверхні, відновлює еластичність і усуває сухість. Абрикосова олія має схожі характеристики. А її регулярне використання додасть шкірі пружності й еластичності. Оливкова олія також чудово підійде для сухої, чутливої шкіри.
Для жирної і проблемної шкіри як базу краще обрати легку олію виноградної кісточки або соняшника, доповнюючи її олією лісного горіха, жожоби, кунжуту чи коноплі.
Про олію жожоби хочеться сказати окремо. Ця унікальна за хімічним складом олія відрізняється від інших. Олія жожоби — це натуральний рідкий віск. Вона підходить для догляду за всім: починаючи від кінчиків вій, закінчуючи нігтями. Під час масажу не залишає жирного блиску, добре зволожує й пом'якшує шкіру, чудово підійде навіть для підліткової, проблемної шкіри. Для масажу використовується у сумішах, 10–20 % від загальної кількості олій.
Нагадуємо, що про кожну з зазначених олій на нашому сайті в описі товару Ви знайдете об’ємну, вичерпну, корисну інформацію, яка завжди допоможе дізнатися більше про продукт і зробити правильний вибір. Рекомендуємо!
«Активні» олії для масажних сумішей
Усього кілька крапель ефірної олії в поєднанні з базовими оліями здатні зробити «настрій» усього масажу й помітно вплинути на самопочуття під час і після нього. Нагадуємо, обираючи ефірні олії, завжди потрібно проводити алерго-пробу. Плануючи використовувати ту чи іншу ефірну олію, обов’язково переконайтеся у відсутності алергічної реакції на неї.
Кожне ефірна олія здійснює активний фізичний і психоемоційний вплив на організм. Середня норма — 5–7 крапель ефірної олії на 10 мл базової.
За ефектом дії ефірні олії можна розділити на такі групи:
- Зігрівальні (сандал, імбир );
- Антицелюлітні (кориця, імбир, гвоздика, мускатний горіх, розмарин, цитрусові);
- Лімфодренажні (всі хвойні аромати);
- Розслаблювальні, заспокійливі (лаванда, герань, пальмароза , шавлія);
- Афродизіаки (грейпфрут, петітгрейн, іланг-іланг, сандал).
Під кожною ефірною олією на нашому сайті ви знайдете її детальний опис! Обов’язково прочитайте цю інформацію, перш ніж використовувати продукт.
Рекомендуємо використовувати готову таблицю поєднуваності ефірних олій. Вона значно спростить вам можливий підбір ароматичної композиції. Перевірені поєднання дозволять заощадити багато часу і відразу насолоджуватися готовим букетом ароматів.
Також як активні додатки в олійні суміші можна додавати СО2 та олійні екстракти, крізалідну олію, жиророзчинні вітаміни, сквалан та ін. Але це вже окрема історія;)
Щоб приготувати масажну суміш у домашніх умовах, достатньо запам’ятати співвідношення базових і ефірних олій. У середньому можна орієнтуватися на таку пропорцію — на 50 мл базової олії — близько 25–30 крапель ефірної олії. У лікувальних сумішах концентрація ефірних олій щодо базових збільшується.
Так само в масажних сумішах можна використовувати готові суміші ефірних олій — бленди.
Масажна суміш у домашніх умовах
Формуючи масажну суміш олій, враховуйте кілька важливих моментів:
- Тип шкіри;
- Мета масажу (розслаблення, антицелюлітна дія, місцевий масаж)
- Індивідуальне сприйняття ефірних олій (особливо, якщо суміш призначається не для вас);
- При загостренні хронічних захворювань краще утриматися від масажу;
- Перед змішуванням краще трохи підігріти базу на водяній бані;
- Зберігайте готову суміш у посуді з темного скла з кришкою, що щільно закривається;
- Вибирайте високоякісні базові та ефірні олії, адже вони мають прямий вплив на шкіру!
Як бачите, самостійно підібрати та зробити олію для масажу в домашніх умовах достатньо просто! Пробуйте, діліться своїми улюбленими рецептами в коментарях до статті. Пишіть про свій досвід використання масажних сумішей. І, звичайно ж, найголовніше, не забудьте насолодитися самим масажем ;)