Ефірна олія меліси
Ефірна олія меліси
Натуральна. Виготовляється методом парової дистиляції. Як сировину використовуються квіти, листя і стебла.
Лікарська рослина меліса належить до того ж сімейства, що і м’ята. Її ніжний НЕ ментоловий, а лимонний аромат належить до так званої середньої ноти, ноти «серця», як кажуть парфумери. Ефірна олія меліси — середньої летючості. Крапля, нанесена на шкіру, випаровується не відразу, а протягом 12-24 годин.
Вивчивши всі лікарські властивості ефірної олії меліси, легендарний швейцарський лікар-алхімік Парацельс назвав її «еліксиром життя і довголіття».
Властивості: антивірусна, седативна, регенерувальна, протизапальна, ароматизувальна, сприяє активізації розумової діяльності.
Застосування
Для обличчя:
- регенерує, сприяє оновленню внутрішньоклітинних структур епітелію, тобто загоєнню ран, ці властивості роблять олію меліси незмінною складовою бальзаму для губ, який взимку захистить від запалення, залікує мікротріщини і відновить яскравий колір губ;
Бальзам для губ «М’ятний льодяник»: 34 г олії ши, 30 г бджолиного воску, 6 крапель олії м’яти перцевої, 6 крапель олії меліси.
Спосіб приготування
Розтопити олію ши і бджолиний віск на водяній бані або в мікрохвильовій печі до повного розчинення. Після охолодження до 40°С додати в суміш ефірні олії. Перед розливом в тару можна розділити бальзам на частини і поекспериментувати з перламутровими пігментами різних квітів. Розлити в баночки. Відразу після застигання бальзам готовий до застосування.
Порада: для тари краще брати баночку від 3 до 6 мл, її зручно завжди тримати в косметичці або в сумочці. Добре мати їх декілька. У кожній сумці по одній. Тоді негода не застане зненацька! Але в теплу пору року бальзам краще витягти з сумок. У спекотну погоду він може стати рідким. Це «зимовий» косметичний засіб!
- противірусна властивість дозволяє застосовувати олію проти висипань на губах простого герпесу;
Використання: нанести ефірну олію меліси на косметичну паличку і щільно притиснути до бульбашки герпесу. Біль вщухне і запалення пройде.
Порада: не всі ефірні олії можна застосовувати в чистому вигляді. Щоб не завдати шкоди шкірі, їх змішують з основою (рослинною олією, молоком, сіллю і т.д.). Але в цьому випадку рекомендовано використовувати чисту, нерозбавлену олію меліси. Її потрібно дуже акуратно нанести на пухирець герпесу, не торкаючись здорових ділянок губ.
Для тіла:- освіжає і тонізує, наприклад, допоможе позбутися надмірної пітливості і неприємного запаху тіла, з цією метою рекомендують курс ван з гідрофільною олією.
Ароматна гідрофільна олія для ванни: Змішайте 5 г ефірної олії іланг-ілангу, 10 г ефірної олії меліси і 15 г полісорбату 80. Перед вживанням струсити. На ванну достатньо 10 крапель суміші.
Для здоров’я:- протизапальні властивості позитивно впливають на організм при незначному розладі шлунка;
Рецепт: на 250 мл рідини — 2-3 краплі ефірної олії меліси.
Використання: додати олію в чашку з трав’яним заспокійливим відваром або з зеленим чаєм і пити на голодний шлунок 2 рази в день.
Порада: ефірну олію краще додавати в чай після його охолодження.
- Запашний, ніжний лимонний аромат дозволяє використовувати ефірну олію меліси як парфуми;
Використання: капнути 5 крапель на ватний диск і провести по тильній стороні зап’ястя ближче до долоні. Настрій моментально покращиться. Вона так добре пахне!
Ефірна олія меліси може також бути частиною вишуканих ароматичних композицій. При їх створенні слід пам’ятати, що її комбінацію зі схожими «лимонними» оліями вербени, лимона, ліммета, лемонграсу, цитронелли і лайма не можна назвати вдалою. Водночас трав’янисті і квіткові аромати поєднуються з мелісою якнайкраще.
Вплив на емоційну сферу
- завдяки седативним властивостям входить в ароматичні суміші для ванни, що позбавляють виснажливої втоми і стресу.
Суміш для аромаванни «Нірвана»: по 2 краплі олій кедра атласького, жасмину і меліси змішати з 200 мл молока, вилити і розмішати в воді перед прийманням ванни. [1]
Порада доктора Брауна: «Ароматерапевтичні ванни слід приймати щодня». В результаті приймання аромаванни з сумішшю ефірних олій, настає спокій і розслаблення, в результаті чого активізується розумова діяльність і відновлюється активність імунної системи. Крім усього іншого, шкіра набуває свіжого натурального аромату трав. Влітку ці якості особливо цінні!
Дозування для косметичних засобів: 3 – 5 крапель на 30 г основи.
Заходи безпеки
- Не можна наносити на слизові оболонки, застосовувати для лікування очей і вух.
- Вагітним жінкам і хронічно хворим людям перед вживанням ефірних олій краще звернутися за лікарською рекомендацією.
- Необхідно тримати олію меліси подалі від дітей.
- Перед застосуванням потрібно зробити невеликий тест, нанести олію меліси на чутливу зону тіла (тильна сторона передпліччя).
Виробник: Німеччина.
[1] «Ароматерапія» Деніс Вічелло Браун