Мило, свічки, домашня косметика - з нами це легко!

Мило, свічки, домашня косметика - з нами це легко!
Режим роботи магазину:
ПН-ПТН:09:00 до 17:00
СУБ:09:00 до 16:00
НД:вихідний
+38 (066) 740 51 81
Товар(ів): 00.00 грн.

3 поради для сухої шкіри + найкращі зволожувальні активи для домашньої косметики

Вода — основа нашого життя, краси і здоров'я. Це те, чого наш організм регулярно потребує. Дефіцит води дуже швидко впливає на стан шкіри: з'являється лущення, сухість, порушення еластичності і передчасні зморшки.

Правильне зволоження — запорука красивої і здорової шкіри. Для хорошого догляду за шкірою важливо враховувати фактори впливу на процес зволоження. Виділимо три найпоширеніших, на які ми можемо вплинути.

Першим, безумовно, буде кількість води, яку ми споживаємо щодня. Вода — постійний учасник обмінних процесів в організмі. Саме так! Пийте більше води! Нестача води порушує нормальний перебіг обмінних процесів в організмі, значно погіршуючи стан і загальне здоров'я шкіри. Наше завдання — пам'ятати, що мікроциркуляція в шкірному покриві не повинна бути порушена і баланс води в кровоносній системі, шкірі і лімфі повинен знаходитися в порядку.

Другим фактором, який, мабуть, недооцінюють, є вологість повітря. А даремно. Адже вологість повітря дуже впливає на стан шкіри. Розібратися в механізмі дії допоможе термін "трансепідермальна втрата води" (ТЕВВ). Іншими словами, це показник зміни кількості води, яка випаровується зі шкіри за певний час. Проходження води через епідерміс і її подальше випаровування.

Чим вища вологість повітря, тим ТЕВВ нижча і, відповідно, навпаки. Всі ми відчували на собі результати впливу повітря в опалювальних приміщеннях взимку. У такому сухому повітрі волога зі шкіри швидко йде в атмосферу.

Коли  рівень вологи стає меншим норми, відлущування, наприклад, призупиняється, пори забиваються відмерлими клітинами та запалюються. Шкіра стає сухою, шорсткою, а її загальний вигляд миттєво повідомляє про недостатнє зволоження.

На противагу цьому, наприклад, в Азії, де висока вологість повітря, шкіра відчуває себе більш комфортно і втягує вологу з навколишнього простору.

Сама по собі трансепідермальна втрата води — абсолютно нормальний процес. Але високі температурні режими, вік, сухий клімат, сонце і вітер, пошкодження на шкірі, агресивні ПАР дуже сильно підсилюють його.

І третій фактор —  це здатність шкіри утримувати вологу. Адже просто наявності потрібної кількості води в організмі недостатньо. Цю воду ще потрібно утримати. Природний бар'єр для трансепідермальної втрати води в організмі створюють міжклітинні ліпіди. Багато в чому саме від них залежить вміст води в епідермісі. Ліпідний шар шкіри запобігає трансепідермальній втраті води, внаслідок чого шкіра зберігає еластичність, пружність, молодий і здоровий зовнішній вигляд. Коли захисні функції шкіри порушені, здатність утримувати вологу знижується в рази. Це відчувається у вигляді сухості, почервоніння, лущення, висипу та інших неприємних відчуттів.

Окремо відзначимо, що суха шкіра і недостатньо зволожена — це не одне і те ж !!! Суха шкіра — це стан шкіри, пов'язаний з недостатнім виробленням себума (шкірного сала) і порушенням його складу. Такий стан може спричинити вік людини, коли активність сальних залоз значно знижується;  неправильне харчування з недостатнім споживанням незамінних жирних кислот; деякі гормональні відхилення. Крім цього, шкіра може стати сухою внаслідок впливу очищувальних засобів.

Отож, перший крок до здорової шкірі — відмовитися від агресивних ПАР, а також включити в раціон дієтичні олії, збагачені Омега-3 і Омега-6 (ллянукунжутнуконоплянурозторопшігрецького горіха).

Другий крок — стежити за кількістю спожитої води й вологістю повітря.

І третій — це косметика з ефектом зволоження. Зупинимося тут детальніше.

Ми вже говорили, що правильне зволоження — це запорука красивої й здорової шкіри. Зволожувальний косметичний засіб забезпечить належний ефект, якщо враховано важливий принцип зволоження — багаторівневість. Суть цього принципу полягає в тому, що різні активи для зволоження шкіри діють на різних рівнях і в різних часових проміжках.

Тобто потрібно вирішити 2 завдання: відновити ліпідний бар'єр шкіри для зменшення ТЕВВ і привнести + втримати воду у верхніх шарах шкіри.

Відновити шкірний бар'єр допоможуть базові олії та захисні активи: вітаміни А, Е, F; пантенол; скваланСО2 екстракти подорожниканасіння льону.

Привнести та утримати воду — це завдання зволожувальних активів. Для досягнення максимального зволоження рекомендуємо комбінувати активи в рецептах. Розглянемо наші улюблені зволожувачі, які можна купити в магазині EasySoap:

Гіалуронат натрію високомолекулярний і низькомолекулярний 

Гіалуронова кислота чудово сприймається організмом людини, практично відсутні алергічні реакції. Гіалуронову кислоту ділять по вазі на високомолекулярну, середньо- і низькомолекулярну. Велика молекула гіалуронки (високомолекулярна гіалуронова кислота) створює на шкірі зволожувальну плівку, що пропускає повітря, яка уповільнює трансепідермальну втрату води (випаровування вологи). Великі молекули більше працюють на поверхні шкіри, надаючи протизапальний і заспокійливий ефект. А низькомолекулярна гіалуронова кислота, навпаки, краще і глибше проникає в шкіру, сприяючи виробленню колагену і зволоженню.

Інулін Біо

Притягує воду і формує м'яку плівку. Перешкоджає випаровуванню вологи. Крім того, є живильним середовищем для "корисних" бактерій.

Трегалоза

Має здатність до стабілізації мембран клітини при зневодненні, тобто, забезпечує захист клітин шкіри від висихання і замерзання.

Глюконо-дельта-лактон

Надає стабільне зволоження, але не дуже яскраво виражене, також володіє невеликим протизапальним ефектом.

Зволожуючий комплекс Акваксіл

Посилює синтез гіалуронової кислоти. Підсилює "бар'єрну" функцію шкіри, утримуючи воду. Дозволяє відчувати "зволоженість" шкіри протягом декількох годин.

Сечовина

Покращує проникнення активів у шкіру завдяки невеликій вазі молекули, сприяє відлущування мертвих клітин і значного зволоження рогового шару.

Натуральний зволожувальний фактор

Утримує вологу, підвищує еластичність, оновлює і буквально "зцілює" верхній шар шкіри. Чудово підходить для всіх типів шкіри, також рекомендується для догляду за волоссям.

Підсумуємо. Зволоження необхідне будь-якого типу шкіри і в будь-якому віці. На процес зволоження впливає безліч факторів. Особливо слід враховувати ті, на які ми можемо вплинути (вологість повітря, кількість спожитої води, захисні функції шкіри). Щоб зволоження було комплексним, потрібно враховувати різні види активів-"зволожувачів" і комбінувати їх між собою під час виготовлення косметики ручної роботи. У нашому асортименті Ви знайдете різні активи і їх детальний опис, який допоможе Вам зробити правильний вибір. Крім цього, знання про зволожувальні компоненти допоможе з легкістю "прочитати" етикетку будь-якого зволожувального засобу і зрозуміти, чи дійсно він таким є.

Бажаємо Вам опанувати мистецтво правильного зволоження! А ми з радістю допоможемо!