Школа миловара. Як обрати колір: пігменти і барвники у милі
Миловарам-початківцям одразу складно визначитися з барвниками. Адже цей вибір величезний. Давайте відразу запам'ятовувати і полегшувати собі роботу. Існує дві основні великі категорії. Це харчові барвники і пігменти. Останніх — дуже багато, а харчових барвників — значно менше.
I. Харчові барвники
Харчові барвники за формою випуску є гелеподібні, олійні і водорозчинні. На сторінках нашого магазину Ви знайдете останні. Харчові барвники ідеально підходять для миловаріння з основи. Кольорова палітра харчових барвників не така багата, як пігментів. Але! Досягнути різноманітності можна завдяки змішуванню різних кольорів та їх відтінків.
Особливості харчових барвників:
- для миловаріння з основи;
- не роблять основу мутною, не випадають в осад;
- ідеальні для однотонного мила;
- особливо красиво виглядають у прозорій основі;
- мігрують, тобто, колір одного шару з часом перетікає в інший;
- нестійкі до світла (зберігати тільки в темному місці);
- не є лугостійкими (підходять тільки для мила з основи, не для «нулівки»)
- зручні у використанні;
- підходять для забарвлення інших засобів (бомбочки і сіль для ванни, гелі для душу і шампуні);
- економні (до 5 крапель на 100 г мильної основи).
II. Пігменти
Пігменти отримують зі штучних і природних (камені) матеріалів. Всі пігменти можна розділити на органічні та мінеральні.
Особливості пігментів:
- не мігрують;
- чудово підходять для мила з "нуля";
- насичені, гарні кольори;
- економні у використанні;
- залізоокисні пігменти можуть випадати в осад у милі з основи і робити її мутною (рекомендуємо використовувати в мильній основі харчові барвники або неонові пігменти);
- для основи зручніше рідкий формат, сухі пігменти краще підійдуть для мила з нуля.
1) Органічні пігменти
Органічні пігменти — синтетичні речовини. Вони дають широку кольорову гаму і чудові чисті відтінки. Особливо красиво в милі виглядає, наприклад, зелений фталоцианіновий пігмент.
Для наочності подивіться наше відео «Тестування зелених пігментів в милі з нуля Easysoap.com.ua».
2) Мінеральні пігменти
Ми впевнені, що з мінеральними пігментами Ви точно зустрічалися, навіть якщо ніколи не варили мило. У нас є кілька мінеральних пігментів.
Наприклад, діоксид титану — це поширений білий пігмент, двоокис титану, харчова добавка Е171. Той самий, яким фарбують прозору основу для отримання білої мильної основи. І не лише! Купуючи білий харчовий продукт, зверніть увагу на склад. Діоксид титану можна виявити в жувальній гумці, морозиві та навіть сухому молоці.
Оксид хрому (зелений пігмент), оксид заліза (червоний пігмент) і оксид цинку (у нашому випадку — косметичний актив, мінеральний фільтр) також належать до мінеральних пігментів.
Пігменти на нашому сайті для зручності розділені на кілька категорій. Це базові пігменти, неонові пігменти та перламутрові. Форма випуску — сухі (порошок) або рідкі — не впливає на властивості та характеристики. Правда, рідкі пігменти зручніші у використанні.
Зупинимося детальніше на категоріях.
I. Базові пігменти
Тут наявні рідкі швейцарські пігменти та базові пігменти для мила (сухі).
Сухі пігменти підходять і для гарячого і для холодного способу миловаріння. З досвіду знаємо, що їх застосовують і для основи. Але ми рекомендуємо для основи — рідкі харчові барвники й рідкі неонові пігменти.
Базові пігменти дають нам найбільш популярні та актуальні кольори: білий, чорний, коричневий, червоний, жовтий, зелений і синій. Радимо звернути увагу на нещодавно додані пігменти: рідкий чорний і рідкий діоксид титану. Ідеальна пара! Вони повністю готові до використання. Пришвидшують роботу в кілька разів.
Швейцарські рідкі пігменти — це гарантована висока якість. У нашому магазині вони представлені двома видами: швейцарські пігменти для мила з основи та більш концентровані — для мила з нуля. Ці пігменти прекрасно комбінуються між собою. Отримати різні відтінки, інтенсивність кольору стало ще простіше. Швейцарські пігменти не мігрують! У милі дають чіткі, красиві кольори та зберігають яскравість.
II. Неонові пігменти
Неонові пігменти бувають сухі та рідкі. Порошок сам по собі концентрований, тому його вистачає надовго. Перетворити у рідкий стан можна за допомогою звичайного гліцерину.
Неонові пігменти для мила з основи дуже популярні. В прозорій основі вони створюють насичені, яскраві кольори, які з часом не вицвітають і не мігрують.
У білій основі кольори виглядають приглушеними, скоріше, матовими і стриманими. У милі з нуля всі неонові пігменти втрачають свої яскраві відтінки, але колір, все одно, виходить рівним, чистим і насиченим.
Перламутрові пігменти — це натуральна слюда з покриттям з діоксиду титану або оксидів металів. Вони представлені у вигляді порошку. Не мігрують у милі. Легко розвести до рідкого стану. Використовуються в прозорій основі, оскільки в білій основі міки практично непомітні.
Перламутрові пігменти безпечні для тіла. Ними забарвлюють шампуні, гелі для душу, помади, бомбочки і піни для ванни.
Їхня головна перевага — красивий блиск. Перламутр у милі під час використання повністю змивається з тіла. Хоча є спосіб залишити його. Дехто, наприклад, за допомогою перламутрів отримує бажане сяяння, особливо актуальне в літній період. Для цього досить зробити олійну плитку для тіла і трохи забарвити її перламутровим пігментом.
Перламутрові пігменти не розводять (крім «нулівки») гліцерином або оліями на відміну від інших сухих пігментів. У милі з нуля вони можуть змінити свій колір!
Зверніть увагу, що перламутр з часом вицвітає. Довго не зберігайте зварене мило. Його краще почати використовувати відразу.
IV. Глітери
Крім цих категорій, до пігментів і барвників додають глітери. Глітери — це декоративні блискітки від найменшого до найбільшого розміру. Вони використовуються не для фарбування самої мильної маси, а для її декорування, оздоблення. Глітери бувають звичайні та голографічні. В останніх — основний колір додатково переливається різними відтінками, залежно від того, як падає світло. Дуже красиво глітери прикрашатимуть мило з прозорої основи. У білій основі їх практично не видно.
!!! Висновки !!!
Якщо ви миловар-початківець — сміливо беріть харчові барвники (для однотонного мила) або неонові пігменти та базові швейцарські.
Для «нулівки» підходять базові пігменти. Також підійдуть і перламутрові пігменти. Просто враховуйте ймовірність зміни кольору. Рідко, але таке трапляється.
Особливо виокремимо швейцарські пігменти, які вважаються найкращими за своїми характеристиками. Вони вже продаються у рідкому вигляді, що дуже зручно. Крім цього, вони мають різну концентрацію: для мила з основи та для мила з нуля.
Миловаріння, звичайно, не обмежується тільки цими пігментами та барвниками. Майже кожен сезон з'являється щось новеньке. Ми обов'язково будемо тримати Вас в курсі! Сподіваємося, що тепер вибір пігментів і барвників стане для Вас легким завданням. Мильних успіхів!