Рецепти: скраби з кремоподібної основи
М'яке мило чи кремоподібна основа — найкраща основа для скрабу!
Для початку потрібно підготувати основу. Для цього потрібно її трохи підігріти до стану м'якого вершкового масла. Можете використати мікрохвильовку чи підігріти основу на водяній бані.
Інгредієнти для скрабу підготуйте наперед, щоб наша основа не встигла охолонути. Мішати зручно міксером, а невеликий об'єм можна просто виделкою/ложкою.
"Шоколадний скраб"
Такий скраб особливо сподобається ласункам. Кава у поєднанні з віддушкою створює дуже смачний аромат. До того ж мелена кава — це чудовий натуральний скраб.
- кремоподібна основа — 190 г,
- віддушка "Шоколад" — 4 г,
- кава мелена — 22 г,
- какао — 2 г,
- мигдальна олія — 8 г.
"Апельсин з корицею"
Цедра в поєднанні з меленою корицею дає цікавий ефект: цедра — скраб різного розміру, м'який; кориця — однорідно-дрібний, тому не такий жорсткий. Разом вони — чудовий дует.
- кремоподібна основа — 190 г,
- віддушка "Апельсин з корицею" — 4 г,
- цедра апельсина мелена — 12 г,
- кориця — 1 г (2 ч.л.),
- мигдальна олія — 8 г.
"Алое і трави"
Цей рецепт для любителів жорстких скрабів. Чудовий варіант для сауни. Натуральний пілінг з абрикосової кісточки та мелених трав очистить шкіру від ороговілих часточок. Екстракт алое і мигдальна олія пом'якшують, живлять, тонізують, заживляють.
- кремоподібна основа — 190 г,
- віддушка "Алое" — 4 г,
- екстракт алое — 4 г (2%),
- абрикосова кісточка мелена — 1 ч.л.,
- трави мелені (базилік, м'ята) — 1 ст.л.,
- мигдальна олія — 8 г.
"Чиста шкіра"
Мило-скраб для проблемної і схильної до жирності шкіри.
Кристали цукру — хороший натуральний скраб, який м'яко, але ефективно очищує шкіру. Зелена глина матує, покращує функціонування сальних залоз і тонізує. Екстракт білого чаю вважається лідером серед рослинних антиоксидантів, тонізує шкіру, нормалізує роботу сальних залоз, освіжує.
Ефірні олії також обрані невипадково — ЕО лимона відбілює, розгладжує, нормалізує секрецію жирної шкіри. ЕО чайного дерева ("швидка допомога" для проблемної шкіри) — антисептик, сприяє загоєнню будь-яких ранових і паразитарних вогнищ на шкірі. ЕО лаванди дезінфікує запалення, балансує вироблення шкірного сала, загоює рани, відновлює шкіру. Олія неролі усуває подразнення, вугровий висип, пом'якшує.
А навіщо в такому засобі олія, запитаєте Ви? Попри те, що це засіб для шкіри, схильної до жирності, будь-який тип шкіри потребує живлення і зволоження. Мигдальну олію можна замінити на олію лісового горіха.
- кремоподібна основа — 100 г,
- цукор — 100 г,
- екстракт білого чаю — 12 г (6%),
- зелена глина — 2 г,
- ЕО (всі по 4 краплі): лимон, чайне дерево, лаванда, неролі,
- мигдальна олія — 5 г.
© Наталія Ковтун, 2013