Мило плаче? Що робити, щоб уникнути "запітніння"
Чи траплялося у Вас таке, що мило “плаче”? Це завжди неприємний момент і хотілося б його уникнути. Що відбувається насправді? Інколи, під час переміщення мила з холоду у тепло, на ньому осідає конденсат, як і на будь-якому холодному предметі у теплому приміщенні. У цьому випадку вода висохне і мило поверне свій попередній вигляд. Але буває, що на милі з'являються краплини гліцерину...
Зазвичай “винні” 3 фактори:
- високий вміст гліцерину і сорбітолу у самій основі;
- висока вологість повітря;
- ще одна причина - багаторазове нагрівання (перетоплювання більше ніж 3 рази) або перегрівання (висока температура аж до закипання), у цьому випадку достатньо й одного разу.
Що робити? Усунути один або усі фактори!
Перше - герметично упакувати готове мило за допомогою термоплівки.
Наша порада. Не залишайте готове мило без пакування, на сонці, у вологому приміщенні. Витягнули з форми - трохи просушили і відразу упакували.
Друге - не використовувати пігменти, розведені у гліцерині. Краще обрати на водно-спиртовій чи олійній основі.
Третє - вибрати спеціальну основу. Досвідчені миловари знають, що найменше схильна до “запітніння” англійська основа. Можете обрати її. Інші основи Zeni и Dolphin (Ізраїль) - неідеальні, в умовах високої вологості і спеки здаються навіть вони!
Але виробники, знаючи цю проблему, пішли далі і створили спеціальний сорт мильної основи без сорбітолу. Основа-антиконденсат з'явилася на ринку відносно нещодавно, але її вже встигли полюбити ті, для кого "запітніння" основи стало проблемою.
Теперь кожен поважний виробник мильної основи має у своєму асортименті сорти No Sweet або Low Sweet.
Zeni: LowSweet-C прозора и LowSweet-W біла
Stephenson: Crystal ClearNoSweet прозора и Crystal WhiteNoSweet біла