Майстер-клас: дитяче мило з нуля
Дитяче мило — ніжне гіпоалергенне мило на основі оливкової олії. Без барвників і віддушок, з екстрактом алое.
Цей тип мила підійде не тільки дітям, а й дорослим з чутливою шкірою, алергікам. Таке мило можна не ароматизувати взагалі, якщо Ви не впевнені щодо ефірних олій. Природний запах мила, що зварене на високоякісних оліях, приємний, а екстракти надають йому легкий трав'янистий аромат.
Для початку подивимося розрахунок для цього рецепта на мильному калькуляторі. Він виглядає дуже простим, але зверніть увагу на відсоток води до олії - 33% (звичайне значення - 38%). Чому? Вся справа у властивостях оливкової олії. При стандартній кількості води мило з великою кількістю оливкової олії буде дуже довго залишатися м'яким.
Ще одне запитання: чому не зробити дитяче мило з 100% оливкової олії? Кастильське мило, в складі якого тільки оливкова олія, маючи багато переваг, все ж таки має деякі недоліки: воно не стійке до розмокання і має мінімальну піну. Додавши 5% рицинової і 10% кокосової олії, ми отримаємо хорошу піну і трохи вищі показники твердості, що і було потрібно!
1. Відміряємо воду згідно з мильним калькулятором, відміряємо луг. Залишимо розчин холонути. Завжди дотримуйтеся техніки безпеки в роботі з лугом! Приступимо до роботи!
2. Відміряємо олії. У цьому рецепті ми будемо нагрівати їх разом, щоб згодом отримати однакову температуру для олій і лужного розчину. Нагрійте олії до 50-60 градусів.
.
3. Поки холоне лужний розчин, необхідно підготувати форму і відміряти добавки. Я використовую дерев'яну форму. Дерев'яні форми чудово тримають тепло, дозволяють милу «дихати», шматочки виходять красивими і акуратними. Таку форму потрібно застелити пергаментом, щоб мило не прилипало до стінок форми.
4. Також заздалегідь відміряйте екстракт. У цьому милі я використовую екстракт алое. Він є природним антисептиком, забезпечує потужний протизапальний ефект, зволожує шкіру, має ранозагоювальну і протизапальну дію. Для дитячого мила можна використовувати багато інших екстрактів, вони не менш корисні - подорожник, ромашка, череда...
5. Для ароматизації дитячого мила я використовую аромакомпозицію з ефірних олій. Пам'ятайте, що ефірні олії не тільки для запаху - це потужні біологічно активні речовини. Перед використанням переконайтеся у відсутності алергічної реакції, точно дотримуйтеся дозування.
Ефірні олії дітям:
- від 2 тижнів до 2 місяців: евкаліпт, лаванда;
- від 2 місяців до 2 років: бергамот, лаванда, пачулі, розмарин, іланг, евкаліпт;
- від 2 до 5 років: бергамот, лаванда, пачулі, лимон, розмарин, іланг, сосна, евкаліпт, грейпфрут;
- від 5 до 10 років: все перераховане вище + герань і м'ята;
- від 10 до 15 років: практично все, попередньо перевіривши на індивідуальне сприйняття.
(Джерело: Кузьміних Лариса «Аромабебі»).
6. Останнє приготування - декор! Візьміть висушені м'яту і пелюстки троянди, акації, жасмину, розітріть їх руками в крихту. Готово!
7. Влийте лужний розчин в олію і починайте збивати за допомогою блендера. У оливкової олії є ще одна особливість: для настання сліду милу з високим вмістом оливкової олії, потрібно більше часу, ніж зазвичай. Просто продовжуйте розмішувати. Тим часом продовжуємо стежити за температурою олій. Коли температура опуститися до 40-50 градусів, можна змішувати. Температура олій і лугу повинна бути однаковою, +/- 3 градуси!
8. Коли мильна маса почне густішати, можна додавати ефірні олії та екстракти. Деякі екстракти надають милу колір, це так, але з часом він зникає. Розмішуйте мильну масу до тих пір, поки не настане хороший слід, коли мило вже не стікає з блендера, а ліниво капає.
9. Отриману мильну масу виливаємо в форму і посипаємо нашими травами-квіточками.
Тепер дамо йому «відпочити» в формі не менш як добу. Оливкове мило, навіть при зменшеній кількості води, дуже довго залишається м'яким, не хвилюйтеся. Через 4 тижні Ваше мило буде готове для використання, але вважається, що оливкове мило отримує свої найкращі властивості тільки через 6 місяців з моменту приготування...
© Наталія Ковтун, 2013