Мило, свічки, домашня косметика - з нами це легко!

Мило, свічки, домашня косметика - з нами це легко!
Режим роботи магазину:
ПН-ПТН:09:00 до 17:00
СУБ:09:00 до 16:00
НД:вихідний
Товар(ів): 00.00 грн.

Майстер-клас: лавандове мило ручної роботи в техніці похилих шарів

Лаванда – символ Провансу, і віддушка у нас французька. Цей аромат відрізняється від нашої лаванди, але його безумовно впізнають! Солодший, ніжніший, південний…


Отже, вище Ви бачите розрахунок цього рецепту на мильному калькуляторі.

Крім олій та лугу, Вам знадобляться:

  • в мильне конфетті (готове мило, порізане кубиками, закручене в завитки), 350 г;

Розпочнемо!


  1. Відміряйте воду згідно з рецептом — 380 г.
  2. Всипте у воду луг — 139 г. Не забудьте про техніку безпеки! Розмішайте гранули NaOH до повного розчинення, відставте посуд з луговим розчином, нехай прохолоне.
  3. Відміряйте тверді олії — пальмову (300 г), кокосову (200 г) і ши (150 г), розтопіть до рідкого стану. Тепер додайте рідкі олії (мигдальну— 100 г, персикових кісточок – 100 г, оливкову – 150 г), лишіть, щоб холодали. 
  4. Температура олій і лугового розчину повинна бути менш як 50 ºС. І чим менше, тим більше часу буде у Вас для роботи! Для цього об'єму мильної маси оптимальна температура  — 35-40 ºС.


Поки остигають олії та лужний розчин, є час підготуватися до наступного етапу.

  • Якщо Ви використовуєте дерев'яну форму (як я!), застеліть її пекарським папером – це не дасть милу прилипнути до стін. Також Вам знадобиться валик, щоб поставити форму на ребро. У цьому є весь фокус техніки похилих шарів!
  • Далі підготуйте пігменти. Змішайте пігмент з водою або олією в пропорції 1:1 (20 г пігменту: 20 г олії). Така "паста" чудово поєднується з мильною масою, не залишаючи грудочок.
  • Останнє – відміряйте віддушку.
  • Температура олій та лужного розчину опустилася до 35 градусів. Все готове до змішування! Вливаємо лужний розчин у олії. Перемішуємо за допомогою блендера 15-20 секунд із перервами, доводячи до легкого "сліду".


У процесі приготування цього мила мильну масу потрібно буде розділити на три частини. Віддушка кладеться у кожну частину у рівній кількості (7 г). А пігмент – у різній! Спробуйте досягти плавного переходу кольору.

Відміряйте першу порцію - 500 г мильної маси, додайте пігмент, потім віддушку. Викладіть у форму (вона у нас стоїть під кутом!).

Відміряйте наступну порцію (500 г), повторіть фарбування, додайте мильне конфетті та віддушку. Викладіть другий шар знову під кутом.


Залишилося зовсім трохи — пофарбуйте і додайте віддушку в мило, що залишилося. За цей час перші два шари стали твердішими, форму можна ставити у звичайне положення та заливати останній шар. Розрівняйте його, щоб вийшов гарний верх. Будемо його прикрашати!


Успіхів у мильному!

© Наталія Ковтун, 2013