Майстер-клас: гейзери (бомби) для ванної, водний спосіб
Ароматні гейзери (бомби) для ванни з морською сіллю сподобаються дорослим та дітям! Їх легко зробити самостійно – я розповім як!
Вам знадобиться:
- сода — 2 частини (200 г);
- лимонна кислота — 1 частина (100 г);
- морська сіль — 2 частини (200 г) або 100 г білої і 100 г оранжевої;
- вода і пульверизатор;
Насамперед візьміть форми для гейзерів (бомбочок) і викладіть туди пелюстки. Це краще зробити заздалегідь, щоб потім не витрачати на це дорогоцінний час.
Тепер відміряйте соду. Якщо потрібно, просійте її через сито. Розділіть її на дві частини та розкладіть у різний посуд.
Щоб гейзер (бомбочка) для ванної вийшов гладким, маса добре ліпилася, всі інгредієнти мають бути дрібного помелу. Тому відміряємо сіль і змелемо її в кавомолці. Почніть із білої солі, відкладіть змелену сіль в одну з посудин.
Останній основний компонент – лимонна кислота. Саме її реакція з содою викликає вирування у воді, що так подобається малюкам. Лимонну кислоту також потрібно змолоти в кавомолці. УВАГА! Зачекайте якийсь час, поки дрібні частинки кислоти осядуть. Вдихання дрібних частинок лимонної кислоти може викликати подразнення слизових. Під час роботи краще захистити обличчя пов'язкою або респіратором.
Лимонну кислоту після помелу також потрібно розділити на дві частини по 50 г у кожну порцію.
Сіль потрібно змолоти в останню чергу. Тепер кладіть її у другу посудину. Готово! Можна змішувати!
Одягніть рукавички. Суха лимонна кислота не є корисною для шкіри. Після реакції з содою — інша справа, натрієва сіль лимонної кислоти не має подразнювальної дії на шкіру.
Ретельно перемішайте інгредієнти у обох посудинах, починаючи з білої.
Додайте в кожен посуд по 15 крапель ефірних олій. Я використовую готові ароматичні композиції.
Початківцям рекомендую робити так само — поєднання ефірних олій — ціла наука. Обов'язково дотримуйтесь дозування та перевірте на індивідуальне несприйняття. Ефірні олії не просто для аромату, вони мають сильний біологічний вплив.
Знову перемішайте. Вам необхідно отримати однорідну масу. Спробуйте стиснути масу в руці. Якщо маса ліпиться (а таке буває при високій вологості повітря) – приступайте до роботи. Якщо ні, візьміть пульверизатор із водою.
Тут є одна хитрість — розпорошувати воду треба над посудом. Одне збризкування — ретельно вимішали, друге збризкування — знову ретельно вимішали. Ви побачите, як маса для гейзера (бомбочки) стає пухкою. На цю кількість зазвичай вистачає два підходи.
Як тільки Ваша маса готова, починайте ліпити. Добре утрамбовуйте суміш у форму. Коли у Вас будуть готові дві половинки, насипте зверху гіркою трохи маси та складіть їх разом. Притискайте щосили. Зайве саме осипається.
А тепер залишилося ще 4 форми! З цієї кількості маси у Вас вийде 2 великі серця і 3 маленькі.
Тепер, коли Ваші серця-гейзери готові, залиште їх на 12-24 години у формі. Реакція, трохи запущена водою, повинна зупинитися. Якщо маса вилазить з форми — це означає, що води було забагато, наступного разу беріть менше.
На наступний день акуратно вийміть гейзери (бомбочки) із форми й дайте їм ще добу просохнути. Тепер можна запакувати і чудовий подарунок готовий!
© Наталія Ковтун, 2013