Мило, свічки, домашня косметика - з нами це легко!

Мило, свічки, домашня косметика - з нами це легко!
Режим роботи магазину:
ПН-ПТН:09:00 до 17:00
СУБ:09:00 до 16:00
НД:вихідний
Товар(ів): 00.00 грн.

Як оцінити безпечність рецепту для приготування косметичного засобу з інтернету?

Для багатьох початківців, що лише роблять перші кроки до створення власних продуктів, може бути складно швидко оцінити, чи безпечний рецепт. Ось декілька порад, які допоможуть вам почати роботу. 

  1. Приділяйте увагу джерелу вашого рецепта! Це - найважливіше: хто саме створив рецепт. Так, книги, наприклад, - чудовий ресурс, але інформація втрачає актуальність, коли з'являються нові дослідження. Рецепти, зібрані з веб-сайтів, блогів, каналів YouTube, напевно, створили люди з найкращими намірами і бажанням допомогти, але можливість передачі неточної інформації, що не відповідає дійсності, дуже велика. Тому завжди звіряйте таку інформацію з джерелами, що заслуговують довіри. На нашому сайті ми розміщуємо тільки оригінальні, створені і перевірені нами рецепти. А Ви завжди можете залишити коментар із питанням щодо рецепта і ми на нього відповімо!
  2. Звертайте увагу на систему вимірювання у рецепті. Будь-який рецепт, отриманий у змішаних або невизначених вимірах, може виявитися ненадійним. Чашка, жменька, три краплі, на кінчику ножа...  — це дуже різна система вимірювання для різних людей і в підсумку, може призвести до великої розбіжності в готовому продукті. Краще знайти рецепт, в якому перераховані всі інгредієнти в одному вимірі, переважно в грамах. Дуже зручна робота з відсотковим вмістом. Це дає можливість виготовити саме таку кількість готового продукту, яка вам потрібна.  Робота з відсотками також дозволяє вам відразу побачити, що ви використовуєте інгредієнти в потрібній кількості. У наших рецептах ми вказуємо як відсоткове співвідношення, так і вагу в грамах в розрахунку на загальну вагу кінцевого продукту.
  3. Подумайте про безпеку. На перший погляд, безпека може включати широкий спектр питань. Так, не кожен інгредієнт, який тяжко вимовити, за замовчуванням шкідливий, і не кожен їстівний інгредієнт - корисний для вашої шкіри. Дуже багато безпечних компонентів у неправильних комбінаціях чи співвідношеннях можуть призвести до небезпечного результату. З  розвитком знань і умінь про інгредієнти і їхню взаємодію ви зможете визначити і усунути конкретні потенційні проблеми, але в загальному питання безпеки можна легко звузити до декількох ключових категорій: 

Консерванти 

Для багатьох з нас термін “консерванти” має погану репутацію. Але необхідно пам'ятати, що функція консервантів  - запобігання розвитку мікроорганізмів, бактерій, плісняви і дріжджів. Ніхто не заперечує, що парабени і донори формальдегіду, які широко використовують як консерванти, пов'язані зі згубним впливом на репродуктивну функцію жіночого організму і порушенням роботи ендокринної системи. Але є більш безпечні, природні варіанти. Використання правильного виду консерванту має важливе значення для безпечності і довговічності продукту. Якщо, наприклад, рецепт, який ви розглядаєте, містить воду в будь-якій формі (включаючи гель чи екстракт алое вера) і не містить консерванту, він не буде безпечним, навіть якщо ви плануєте його зберігати у холодильнику, щоб збільшити термін його зберігання. 

Нерідко у рецептах антиоксиданти помилково приймають за консерванти. Антиоксиданти, такі як вітамін Е, екстракт розмарину  і екстракт насіння грейпфрута, можуть збільшити термін придатності, запобігаючи окисленню в оліях. Але вони не зупиняють поширення бактерій, дріжджів і плісняви. Фактично багато екстрактів грейпфрутових кісточок містять додаткові компоненти і все ті ж класичні консерванти. 

Висновок: використання правильно виду консерванту має важливе значення для безпечного і довговічного продукту. Вибирайте рецепти з такими “зеленими” консервантами: органічні кислоти (левулінова, дигідрооцтова, сорбінова, анісова, саліцилова та інші), феноксиеталон, етилгексил гліцерин, бензиловий спирт, на основі рослинних екстрактів і продуктів ферментації (наприклад, серія консервантів Леусидаль).

Ефірні олії 

Вони також можуть стати джерелом проблем. В багатьох рецептах, знайдених в інтернеті чи в застарілих джерелах, не згадується про протипокази, які можуть мати ефірні олії.  

Чи може ефірна олія посилити вже наявні проблеми? Чи реагує ефірна олія, яку ви використовуєте, на сонячне світло? Чи підходить цей продукт для маленьких дітей або літніх людей? Адже навіть ефірні олії, які визнані безпечними, слід розбавляти в різних концентраціях залежно від віку споживача. Чи є така інформація у Вашому рецепті з Інтернету?

Висновок: Ефірні олії - одні з кращих інгредієнтів, які беруть участь у створенні вашого унікального продукту, але вони  вимагають дуже серйозного підходу і вивчення. Уважно дивіться дозування, воно не може бути більше декількох крапель ефірної олії на 30 мл продукту.

Емульгатори і стабілізатори

Олія і вода не змішуються. І навіть якщо ви їх ретельно перемішаєте, вони дуже швидко відокремлюються, що не влаштовує нас ні естетично, ні функціонально.

Висновок: Якщо ви спробуєте рецепт, в якому використовуються і олія і вода, для цього буде потрібен якийсь емульгатор або стабілізатор для підтримки бажаної консистенції та запобігання відокремлення олії від води. Який з них ви вибираєте, залежить від того, який продукт ви робите.

Це може бути віск (бджолиннийемульсійнийканделільський...),  ланолін, целіловий або цетилстеариловий спирт, спеціально розроблений емільгатор (Олівем, полісорбат, OlivOil, Planta, Montanov…) їх дуже багато, але якийсь з них обов'язково повинен бути у складі крему!

Коли Ви лише починаєте освоювати самостійне приготування косметики, є багато факторів, які слід враховувати. Спочатку Ви можете відчувати себе невпевнено, не знаючи, з чого почати, і як відрізнити хороший рецепт від поганого. Але, як і будь-яке вміння, воно стає кращим, чим більше ви практикуєте його, особливе якщо знаєте, де можна знайти правдиву, перевірену інформацію.

Ви можете розширити свої навички сьогодні, підписавшись на наш канал в Ютубі!

Або звернувшись за інформацією щодо рецептів, сировини, інгредієнтів та багатьох інших питань на наш сайт: https://easysoap.com.ua/ 

Бажаємо успіхів і до зустрічі!