Глина рожева косметична
Рожева глина косметична
Рожева косметична глина – природний інгредієнт для догляду за шкірою і волоссям. Вона складається з суміші трьох компонентів – білої глини (каолін) і червоних глин (ілліт + монтморілоніт). Основне застосування – активізація очищення шкіри і волосся всіх типів: від сухого і нормального до жирного.
Рожева глина проявляє кращі властивості всіх основних видів косметичних глин (див. детальніше статтю про глини). Головний мінерал її хімічного складу – гідрат силікату алюмінію.
Глини видобувають з природних кар’єрів. Сіють, змішують білу з червоними, подрібнюють до оптимальної дисперсності. Потім сушать 20 хвилин в духовці при температурі вище 350ºС. Ця процедура дає можливість покращити мікробіологічні властивості глини. Для збереження її цінних природних якостей хімічну обробку не застосовують.
INCI: Montmorillonite, Illite, Kaolin.
Основні фізико-хімічні властивості
- Зовнішній вигляд: дрібнодисперсний порошок (шовковисто-жирнуватий на дотик).
- Колір: ніжно-рожевий.
- Запах: характерний.
- Взаємодія з іншими речовинами: майже не поглинає жир, при змішуванні з водою/олією не може розчинятися, частково збільшується в об’ємі.
Косметичні властивості:
- допомагає м’яко очищувати волосся і ніжну шкіру голови;
- може очищувати й детоксифікувати чутливу шкіру;
- сприяє матуванню (видаленню жирного блиску);
- використовують для відновлення пошкодженого захисного бар’єру;
- допомагає тонізувати шкіру, що в’яне;
- застосовують для декоративного тонізування.
Області застосування і рекомендоване дозування від 1 до 60%:
- очищувальні креми, гелі і лосьйони (загущувач);
- відновлювальні і очищувальні маски для волосся і шкіри;
- гелі та скраби для душу, шампунь і рожеве мило;
- тонувальний крем, пудра, рум’яна, тіні для повік;
- обгортання і гарячі компреси для схуднення або від целюліту.
Особливі властивості рожевої глини цінуються для виготовлення косметичних масок. У домашніх умовах можна легко досягнути позитивного ефекту, схожого на відвідування СПА-салону.
Для виготовлення основи косметичної маски з рожевою глиною досить взяти столову ложку порошку і розвести його теплою мінеральною водою. Для посилення ефекту воду можна замінити відваром цілющих трав, гідролатом або свіжоприготовленим фруктовим або овочевим соком. Отриману масу, схожу за щільністю на густу сметану, наносять на шкіру і, почекавши від 15 хвилин до пів години, ретельно змивають. За необхідності, на поверхню шкіри після завершення цієї процедури наносять живильний крем.
Різні добавки дозволяють творчо підійти до створення косметичної маски, врахувати особливості Вашої шкіри:
- кілька крапель вітаміну Е можуть посилити антиоксидантні властивості маски, живити і тонізувати шкіру, яка потребує вікового догляду;
- витяжки з цілющих рослин (рослинні екстракти) — допомагають позитивно впливають на будь-який тип шкіри;
- косметичні кислоти — всього кілька крапель буде достатньо, що посилити відбілювальний ефект і водночас видалити ороговілі частинки шкіри; не слід додавати цей компонент в маску, якщо Ви розводили глину кислим соком;
- мед (від чайної до столової ложки) — використовують для забезпечення шкіри необхідними їй макро- і мікроелементами, сприяння її здоровому вигляду;
- базова олія — застосовують для живлення для всіх типів шкіри, надання м’якості і шовковистості шкірі обличчя (для нормальної або комбінованої шкіри додають чайну ложку цієї олії, для жирної – пів ложки);
- пантенол — допоможе захистити проблемну шкіру (досить пари крапель), а також шкіру після сонячних опіків;
- гідролізат протеїнів — може живити і пом’якшувати, забезпечувати шкірі здоровий вигляд (10-20 крапель).
- для тих, хто любить готові рішення – пропонуємо готові суміші-комплекси. Просто виберіть відповідний за типом шкіри).
Дуже рідко можливе вроджене несприйняття компонентів рожевої глини. Тому перед початком застосування косметичних засобів, що містять цей компонент, потрібно провести тест на алергію на невеликій ділянці шкіри. Необхідно повністю виключити застосування косметики, до складу якої входить рожева глина, при туберкульозі, захворюваннях серця і щитоподібної залози. Не варто зберігати розведену глиняну суспензію: перед кожною косметичною процедурою необхідно готувати її свіжий розчин.
Походження: Арома-Зон, Франція.