Глина червона косметична
Глина червона косметична
Червона глина – натуральний інгредієнт, що широко використовується для косметичних процедур. Вона також застосовується для приготування засобів для сухої і нормальної шкіри і волосся. Спосіб і сфера використання перевірені століттями. Її корисні властивості добре були відомі ще давнім єгиптянкам. Червона глина входила до складу бальзамів і масок легендарної красуні Клеопатри.
Склад червоної глини не є однорідним. Вона складається з ілліту (80%) і каолініту (див. статтю Все про косметичні глини: види, властивості, застосування). У хімічній формулі найбільший відсоток становить діоксид кремнію. Два інших помітних елемента в складі – оксид алюмінію і оксид заліза. Звідси ж і червоний колір глини, від натуральних пігментів – оксидів калію і феруму.
Видобувають червону глину з природних кар’єрів Франції. Її обробляють механічно, не застосовуючи хімії. Потім сушать і подрібнюють. Корисні інгредієнти при цьому зберігаються на 100%.
INCI: Illite, Kaolinite.
Основні фізико-хімічні властивості
Зовнішній вигляд: дрібнодисперсний порошок.
Колір: від оранжево-червоного до коричневого відтінку.
Запах: характерний.
Взаємодія з іншими речовинами: поглинання жиру зовсім незначне, не може розчинятися при сполученні з водою або олією. Трохи вбирає воду і злегка збільшується в об’ємі.
Косметичні властивості:
- допомагає зменшити незначне почервоніння запального характеру;
- може оживляти колір блідої шкіри до натурального тону, матувати;
- використовують для загущення косметичних засобів (тональних і звичайних кремів, косметичного молочка, вершків, гелів і т.д.);
- сприяє поліпшенню UV фільтрації в складі сонцезахисних засобів;
- підвищує абразивні якості зубних паст і скрабів для обличчя і тіла;
- застосовують для очищення сухої і нормальної шкіри обличчя і тіла;
- використовують як детокс, для звільнення шкіри від шкідливих забруднень;
- як натуральний пігмент забезпечує широке розмаїття відтінків при фарбуванні мила і декоративної косметики ручної роботи;
- запобігає залежуванню сухих розсипчастих пудр, тіней і рум’ян;
- може стимулювати, тонізувати, бере участь у підвищенні захисної функції і зволоженні шкіри.
Дози і область застосування червоної глини від 1 до 60%:
- очищувальне молочко, вершки, креми (в т.ч. тонувальні), гелі, лосьйони для догляду за сухою і нормальною шкірою;
- шампуні, гелі, скраби для душа, натуральне мило, забарвлене природним пігментом;
- суха розсипчаста або компактна декоративна косметика (пудри, тіні, рум’яна);
- очищувальні, пом’якшувальні маски, гарячі компреси, обгортання проти целюліту і для схуднення.
Наша порада. Для того, щоб виготовити маску для жирного волосся, досить розвести червону глину в звичайній (або рожевій) воді в пропорції 2:1. В отриману суміш, для кращого ефекту, слід додати 25 мл фруктового оцту і по 2-3 краплі ефірних олій: чайного дерева, грейпфрута і розмарину. Розмішавши до отримання однорідної маси, нанести на волосся і злегка втерти в шкіру голови. Ретельно змити теплою водою через 20 хвилин.
Рецепти з серії «що під рукою»:
Основа для будь-якої маски – 1 ст.л. (25 г) червоної глини, розведена до «стану сметани» водою, гідролатом або квітковою водою, а іноді молоком, кефіром або сметаною.
Тонізуючі рослинні екстракти — зеленого чаю, журавлини, алое, календули.
Протеїни — можуть активно живити, зволожувати, перешкоджати старінню, «стабілізувати» ліфтинг-ефект.
Сік алое, гель алое віра – використовуються для антиоксидантного ефекту, оскільки в ньому містяться вітаміни Е, С, групи В і бета-каротин.
Кислоти – можуть відбілювати шкіру, зменшувати пігментацію, тонізувати, допомагають видалити ороговілий шар. Наприклад, лимонний сік – 10 крапель, в поєднанні з глиною червоною використовують для шкіри, що потребує вікового догляду.
Мед — унікальне поєднання багатьох необхідних для здоров’я мікро- і макроелементів, створене самою природою, – від чайної до столової ложки.
Пантенол – допомагає загоювати і захищати – кілька крапель.
Заходи безпеки
Перед початком застосування будь-яких косметичних засобів, до складу яких входить глина червона, слід обов’язково провести тест на сприйняття всіх її компонентів. При виготовленні косметики, що містить глину, в домашніх умовах необхідно виключити використання металевих інструментів і посуду, обмежившись скляною або порцеляновою тарою і лопатками з дерева. Також не рекомендується при цьому брати воду з-під крана, через вміст хлору. Заборонено використовувати вдруге розчин цієї глини: в кожному конкретному випадку необхідно готувати свіжу глиняну суміш.
Походження: Арома-Зон, Франція.