Гідролати в домашній косметиці: властивості, застосування, зберігання
Що таке гідролати?
Гідролат — це досить популярний сьогодні косметичний інгредієнт, купити його просто. А ось як ефективно застосовувати?
EasySoap пропонує достатньо широкий вибір квіткової води. Будь-який гідролат з каталогу можна замовити на сайті. Ми пропонуємо якісні гідролати і при цьому співвідношення ціна/якість не залишить Вас байдужими. Доставка по всій Україні!
Наші запашні або квіткові води, як ще називають гідролати, виготовлені із свіжої рослинної сировини без додавання хімії. Саме тому є гідролати, доступні тільки під час певного сезону. Наприклад, гідролат малини і полуниці, чайної троянди, винограду і персика…
Головна користь гідролатів у тому, що вихідні рослини передають їм свої властивості. У процесі дистиляції і подальшої конденсації пари в кінцевий продукт із сировини потрапляє маса дуже важливих для шкіри речовин.
Наприклад, ефірні олії додають гідролатам чайної троянди й цитрусовим водам впізнаваний аромат квіткових пелюсток або запашних плодів. Це робить їх доброю основою (замість води) дезодорантів, і лосьйонів. Гідролат можна самостійно використовувати як тонік для обличчя.
Наявність речовин-антиоксидантів і рослинних кислот (хінної, кавової та ін.), ферментів та мікроелементів теж дарує гідролатам різноманітні властивості. Вони активно використовуються для приготування кремів і бальзамів.
До того ж у квіткових водах міститься певна кількість вітамінів, дубильних і тритерпенових речовин, сапонінів і інших компонентів. Ці елементи покращують якості глиняних масок і сумішей для різних процедур, наприклад, антицелюлітних обгортань.
Що таке ефективне застосування або як гідролатом користуватися?
Протимікробні і протизапальні гідролати:
- алое і берези;
- календули і кори дуба;
- шавлії лікарської і ромашки аптечної;
- звіробоя, деревію і лаванди;
- м'яти перцевої, чайної троянди;
- апельсина і кориці.
Ці гідролати виступають водною фазою при виготовленні косметики в домашніх умовах. Використовуються вони також для компресів, примочок і зрошень;
Для кремів, гелів і інших засобів догляду за жирною, проблемною шкірою
Гідролати, які нормалізують вироблення сальними залозами шкірного жиру при зайвому блиску і жирності, закупорюванні пор комедонами, акне і т.д.
- імбиру, грейпфрута і лимона;
- берези, кори дуба і м'яти перцевої;
- шавлії лікарської і ромашки аптечної;
- петрушки і розмарину.
Влітку ними добре зрошувати обличчя і волосся з дрібнодисперсного розпилювача. Вони підсилюють дію косметики, зробленої на їх основі. Ці гідролати також хороші ополіскувачі для жирного волосся після миття. Ефективні вони і в складі шампунів і кондиціонерів для жирного волосся.
Для натуральних тоніків і іншої косметики по догляду за шкірою, що в'яне
Тонізувальні гідролати:
Рекомендується часте літнє зрошення, оскільки гідролати впливають в довгостроковій перспективі. Результат дає тільки багаторазове і тривале застосування.
Для кремів, гелів, масок, обгортань і т.д. при догляді за сухою, обвітреною і шкірою, що лущиться, а також ніжною шкірою навколо очей і сухим, ламким волоссям.
Квіткові води зволожувачі шкіри:
Всі зазначені квіткові води, а особливо гідролат волошки, приносять користь, надаючи сухій шкірі м'якості та еластичності! Вони виступають як основа для кремів, гелів, компресів і просочення для патчів. Косметика (гідролат волошки - навколо очей) для обличчя, рук і всього тіла. Проти набряків, кругів і мішків, а також проти сухості і лущення. Їх використовують як базу для створення шампунів і кондиціонерів для сухого волосся, не кажучи вже про обполіскування після миття і зрошення.
Для незмивної косметики (тоніки, лосьйони і т.д.) щоденного догляду за шкірою, незалежно від її якостей
Гідролати-антиоксиданти, дезодоранти, насичені вітамінами захисники клітин від дії вільних радикалів:
Звичайно, літні зрошення обличчя, тіла і волосся, потрібні усім.
Для очищувальних і відбілювальних масок для всіх видів шкіри
Запашні води-очисники:
Гідролати-відбілювачі:
- грейпфрута і алое;
- лимона і шипшини.
Звичайно, гідролати-відбілювачі для обличчя — це голосно сказано, за відгуками, це, скоріше, вирівнювання тону або кольору шкіри. Очищають вони теж вибірково, тільки водорозчинний бруд. Але коли ці гідролати використовуються як розріджувачі масок з хорошими відбілювальними або очисними активами, то відгуки позитивні. Оскільки вони вносять свою лепту в процеси на відміну від простої води.
Чи можна використовувати гідролати в чистому вигляді?
Так, можна використовувати гідролати в чистому вигляді як натуральні тоніки. Але не всі! Перед застосуванням, обов'язково почитайте інструкцію в описі на сайті. Ряд гідролатів, наприклад, кори дуба, кориці, імбиру, використовують тільки в розведеному вигляді або в суміші з іншими гідролатами.
Про зберігання гідролатів
Як і будь-який водний продукт, гідролат схильний до псування. Найпростіший спосіб збереження гідролата — консерванти. АЛЕ! Ми не використовуємо консерванти для продовження терміну придатності наших гідролатів. На скільки це можливо, ми хочемо зменшити навантаження консервантами, з яким зустрічається сучасна людина, як в харчуванні, так і в косметиці.
Що ж ми робимо, щоб зберегти наші гідролати від псування?
По-перше, нам дуже пощастило, ми знаходимося в одному місті з двома виробниками гідролатів, які займаються промисловим виробництвом. Розміщуючи замовлення, ми завжди отримуємо свіжий продукт. Транспортування займає 15 хвилин, гідролати не встигають навіть нагрітися.
По-друге, ми використовуємо спеціальну тару: темні флакони з медичного пластику і темні скляні флакони (для преміум серії). І ті і інші, не пропускають сонячне світло, стійкі до кислих і лужних середовищ. Крім того, пластикові флакони можна заморожувати і вони відмінно переносять транспортування.
Пластикові флакони обробляються антисептиком, скляні стерилізуються.
По-третє, всі, без винятку, гідролати, зберігаються в холодильнику при температурі 4-6 ºС. Це дозволяє зберігати гідролати від 6 місяців до року.
Важливо! Отримавши в замовленні гідролат, поверніть його в холодильник якомога швидше. Також, гідролати в пластиковій тарі можна заморожувати, це подовжує термін придатності вдвічі.
Осад і ефірна олія у гідролаті - це норма?
Так, в деяких гідролатах осад вважається нормою. Наприклад, осад можливий у фруктових водах (виноград, персик, абрикос ...), а також у гідролатах з трав (волошка, ромашка...).
Сучасні технології виробництва не передбачають вилучення ефірних олій з гідролатів, тому в деяких партіях можна зустріти шар ефірної олії на поверхні. Це наслідок «насиченості» сировини.
Як визначити «придатність» гідролата?
Якщо Ви помітили сильний «скачок» рН, видно сторонні згустки, аромат гідролату став неприємний, з великою ймовірністю можна сказати, що такий гідролат зіпсувався.
В каталозі EasySoap поряд з гідролатами пропонується ще один дуже цінний косметичний інгредієнт - вода деіонізована. Це обезсоленний супер розчинник і очищувач. Щоб його отримати, дистильовану воду доочищають шляхом зворотного осмосу і іонного обміну. Ступінь очищення досягає 99,99999%. Вона застосовується як самостійний очищувальний актив для шкіри та волосся. Також її використовують для водної фази при виготовленні домашньої косметики і мила.