Ефірна олія кориці (кора)
Ефірна олія кориці (кора)
Ефірна олія кориці (кора) – натуральний косметичний інгредієнт. Широко використовується в косметиці та парфумерії. Для надання засобам приємного аромату кориці. Крім запаху, ефірна олія має низку цінних косметичних властивостей. Найголовніша – це потужний антисептик.
Запах сильний деревно-пряний, бальзамічний. У ноті висихання проявляється виразний відтінок солодкості. Добре поєднується зі східно-деревними нотами і часто використовується у комбінації з ефірною олією ладану. А також з ароматами лайма і солодкого апельсина (цитрусові олії).
Корицю виробляють з вічнозеленого коричника цейлонського (Cinnamon ceylanicum Nees). Також вона відома як «справжня» або цейлонська. Кора, листя і пагони дерева володіють сильним ароматом. Вона експортується у вигляді рулонів. Подрібнюється і використовується як прянощі або приправа.
З кори коричника цейлонського витягуються два види ефірних олій. Олія кори (з внутрішньої частини кори стовбура дерева) і олія листя (з листя і ніжних гілочок). Олія кори використовується в елітних парфумах, ароматизаторах, кондитерських виробах, лікерах, а також в порошках каррі. У фармацевтичних препаратах застосовується для маскування неприємного смаку.
Олія з листя використовується під час виробництва більш масових видів парфумів, мила, зубної пасти, олії для волосся і т.д. У ароматизаторах вона використовується як модифікатор, дешевший замінник гвоздичної олії.
У хімічній формулі відновленої олії кори великий відсоток (64,5%) становить транс-ціннамальдегід. На повітрі він перетворюється у коричну кислоту (антиоксидант і природний УФ фільтр). Надає олії запах і основні властивості. Майже 6% становить терпеноїд ліналоол, що бере участь в ароматі. Кумарин ніякого впливу на властивості олії не робить, оскільки становить всього 0,01%.
INCI: Cinnamon Bark Essential Oil (реконструйована).
Ароматерапевтичні властивості:
- усуває сонливість, підвищує настрій;
- дезодорує повітря і відлякує комах.
Косметичні властивості:
- має бактерицидну дію: знищує бактерії на поверхні шкіри (в т.ч. і шкірі голови);
- тонізує, сприяє активізації мікроциркуляції: розширює дрібні кровоносні капіляри, покращує кровообіг;
- володіє спазмалітичною дією: використовується у масках і компресах, що розігрівають;
- має дезодорувальну, сонцезахисну, відбілювальну і гігієнічну дію в засобах для чищення зубів і полоскання рота.
Рекомендоване застосування і спосіб введення: від 0,01 до 0,5%.
- очищувальні косметичні засоби ручної роботи;
- тонізувальні, зігрівальні (антіейдж), очищувальні (анти-акне), лікувальні (антисеборейні) косметичні маски (в т.ч. для волосся);
- сонцезахисні і відбілювальні засоби;
- антицелюлітні обгортання;
- мило - 15 крапель на 1 кг олій;
- гаряча ванна - 3-4 краплі на речовину-емульгатор (приймати 10 хв);
- освіжувач повітря - 3 краплі на 5 мл рідкого емульгатора;
- аромалампу - 2-3 краплі на 5 мл в композиції з іншими оліями, не використовувати довше 4 годин підряд, щоб уникнути головного болю.
Вводити з активною фазою (t нижче 40ºС) або в готовий засіб.
Заходи безпеки та умови зберігання
Не наносити на шкіру в чистому вигляді! Не застосовувати засоби з коричною ефірною олією в період вагітності та годування груддю, хворим на гіпертонію, купероз і розацеу. Людям з чутливою шкірою необхідна алергопроба.
Зберігати в прохолоді, в тарі темного скла без доступу повітря.
Країна-виробник: Німеччина.
Секрети створення ароматичних композицій дивіться в статті: Ефірні олії: як правильно поєднувати?