Ефірна олія іланг-ілангу
Ефірна олія іланг-ілангу
Натуральна. Отримано методом парової дистиляції з квіток Cananga odoranta.
Аромат ефірної олії іланг-іланг відрізняється насиченістю, солодкістю і теплотою, органічно поєднуючи льодяникову і квіткову основи у святковий і дуже інтенсивний букет з характерним пряним присмаком.
Завдяки інтенсивності запаху декому здається, ніби він чудово поєднується з природним запахом шкіри, тоді як у інших його аромат викликає несприйняття. Саме тому олію рекомендують застосовувати тільки в суміші з бергамотовою або лимонною олією, які здатні нейтралізувати її яскраво виражену солодкість.
Властивості: живильна, антисептична, протизапальна, пом’якшувальна, заспокійлива, антиоксидантна. Афродизіак.
Застосування
Для обличчя:
- пом’якшує схильну до сухості і проблемну шкіру, усуває подразнення;
- додає здорового зовнішнього вигляду жирній шкірі, нормалізує роботу сальних залоз;
- усуває запалення шкіри, усуває висипи та вугри;
- стимулює зростання нових клітин;
- надає шкірі ніжності і пружності;
- усуває розширення дрібних судин, перешкоджаючи появі судинної сітки.
- сприяє відновленню шкіри після переохолодження і сонячних ванн;
- використовується для збереження і закріплення засмаги;
- допомагає позбутися багатьох шкірних захворювань;
- застосовується для дезодорування і ароматизації шкіри;
- ванни з додаванням цієї ефірної олії сприяють відновленню життєвих сил (4-7 крапель олії розчиняють в морській солі, йогурті або кефірі, тривалість процедури – не більше 15 хвилин);
- у складі засобів догляду за ламким і тонким волоссям, запобігає його випадінню, ефективно живлячи і зміцнюючи волосяні цибулини, її використовують і для зміцнення і полірування нігтів.
В домашньому господарстві:
- зменшує больові відчуття і усуває запалення при укусах комах;
- застосовується для ароматизації приміщення (додавати в аромалампу з розрахунку не більше 4 крапель на кожних 15 м2 площі);
- застосовується для ароматизації напоїв: як вина, так і сухих чайних сумішей (3-4 краплі на стандартну упаковку / пляшку).
- Ця олія вимагає особливої обережності під час застосування, оскільки передозування не тільки здатне викликати алергічну реакцію, а й може призвести до головного болю, нудоти і запаморочення.
- За умови щоденного застосування (у складі косметичних засобів) необхідно обмежитися двома тижнями (максимально допустимий термін – три тижні), а потім — зробити перерву. При цьому перед поновленням її використання слід знову провести тест на чутливість до цієї олії на невеликій ділянці шкіри, навіть якщо минулого разу вона не викликала алергічної реакції.
- Під час першої косметичної процедури з застосуванням цього компонента слід використовувати її в мінімальній дозі, збільшивши до рекомендованої концентрації тільки до третього-четвертого разу.
- Необхідно повністю виключити використання цієї олії дітям до 12 років, дорослим – в перший триместр вагітності, а також якщо є схильність до зниженого артеріального тиску.
- Поколювання, що виникає при нанесенні ефірної олії іланг-іланг на шкіру, є нормою.
Вплив на емоційну сферу: застосування цієї олії здатне позбавити таких руйнівних почуттів, як страх, гнів і занепокоєння, дарувати безтурботність і здоровий міцний сон. Також її застосовують для зняття емоційного перенапруження. Крім того, вона надає впевненості у власних силах, стимулює творче начало, інтуїцію. Може з успіхом використовуватися для створення романтичної атмосфери: цей аромат символізує ніжність, тепло, силу, інтуїтивну чуттєвість, щасливі емоції.
Дозування:
- для збагачення косметичних засобів, в тому числі і кремів – 3 краплі на 10 мл основи;
- для зміцнення нігтів – 5 крапель на 10 мл будь-якої рослинної (базової) олії;
- для масажу — на 15 г базової олії додають 5 крапель олії іланг-ілангу;
- для збагачення шампуню достатньо додати в нього 2-3 краплі олії безпосередньо перед миттям голови і ретельно розмішати; при щоденному митті голови не варто виконувати цю процедуру частіше, ніж 2 рази на тиждень, інакше це може спровокувати алергічні реакції шкіри.
Виробник: Німеччина.
Секрети створення ароматичних композицій дивіться в статті: Ефірні олії: як правильно поєднувати?