Ефірна олія гвоздики
Ефірна олія гвоздики
Отримують методом парової дистиляції з листя, стебел і квіток гвоздичного дерева. Натуральна.
Для ефірної олії гвоздики, що має низьку летючість, характерним є властивий тільки їй особливий фруктовий аромат з гострим присмаком, різким і терпким запахом деревини зі злегка маслянистим присмаком, солодкувато-пряною базою і високими фруктово-свіжими нотками.
Для багатьох парфумерних композицій олія із гвоздики вважається класичною основою, при цьому найкраще вона розкриває все багатство свого аромату в поєднанні із запахами шавлії, перцю, іланг-ілангу, троянди, бергамоту або грейпфрута.
Властивості: протизапальна, антисептична, очищувальна, тонізувальна, антиоксидантна. Афродизіак.
Застосування
Для обличчя:
- тонізує всі типи шкіри;
- очищає проблемну шкіру, схильну до жирності;
- освіжує втомлену шкіру, яка потребує вікового догляду;
- використовується для звуження пор і вирівнювання мікродефектів шкіри;
- допомагає видалити ороговілі частинки і очистити шкіру;
- надійний засіб для боротьби з гнійничковими і вугровими ураженнями шкіри, фурункульозом.
- освіжує шкіру, стимулює кровообіг;
- часто використовують для приготування аромаванни з тонізувальним ефектом (2-4 краплі, попередньо змішавши з 1 ст.л. молока, меду, морської або кухонної солі, додати в воду при температурі 37-38 °С); тривалість процедури – 15-20 хвилин;
- 2-4 краплі гвоздичної олії, змішані з 15 мл масажної олії, додадуть процедурі масажу додатковий ефект, що бадьорить і загально зміцнює;
- входить до складу засобів догляду за ступнями;
- часто застосовується для точкового змазування бородавок (один з небагатьох випадків, коли ця ефірна олія використовується в чистому вигляді);
- з успіхом застосовується для лікування синців, ран, опіків, а також шкірних захворювань.
- сприяє пришвидшенню зростання волосся: розширює судини і покращує кровообіг, тим самим забезпечуючи повноцінне живлення волосяних цибулин:
- одночасно розслабляє шкіру голови і усуває втому, при цьому дбайливо очищаючи жирні корені волосся, для виготовлення цілющої і профілактичної маски для волосся необхідно змішати 5 крапель ефірної олії гвоздики з 30 мл базової олії.
В побуті:
- при додаванні в аромалампу (1-4 крапель на 15 м.кв., але під час першого застосування краще почати з 1 краплі) використовується як ефективний знезаражувальний і дезодорувальний засіб;
- застосовують для збагачення косметичних засобів (2 краплі на 10 г основи);
- допоможе вберегти ваші речі від молі (з розрахунку 1-2 краплі на саше або шматок марлі розмістити на полицях гардероба);
- часто застосовують для ароматизації внутрішнього простору шаф;
- ефективний засіб для боротьби з комахами (4 краплі на 10 мл будь-якої базової олії);
- широко використовується у кулінарії як приправа для страв з дичини, риби, а також для приготування класичних соусів і солінь;
- також застосовується для ароматизації спиртних і безалкогольних напоїв.
Вплив на емоційну сферу
Гвоздикова олія створює відчуття спокою і тепла. Її застосування дозволяє впоратися навіть з сильними переживаннями, сумнівами і побоюваннями. Ця ефірна олія сприяє позбавленню стану фізичного напруження і розумової перевтоми. Це відомий афродизіак, що дарує впевненість у собі, у своїй привабливості, а також підсилює фізичний потяг до партнера.
Заходи безпеки
- Перед використанням необхідно перевірити ефірну олію гвоздики на індивідуальне несприйняття на невеликій ділянці шкіри.
- Її застосування повністю протипоказано при гіперчутливості шкіри.
- Не можна застосовувати будь-які препарати, що містять цю ефірну олію, під час вагітності та при підвищеній нервовому збудженні.
- За наявності гіпертонії слід застосувувати з особливою обережністю.
- Гвоздикова олія при порушенні дозування здатна викликати подразнення шкіри, а у великих концентраціях – сильну сухість і навіть опік.
- Не варто перейматися, якщо після нанесення цієї ефірної олії на шкіру протягом 1-2 хвилин буде відчуватися легке печіння, поколювання і тепло: це природна реакція організму.
Дозування:
- для косметичних продуктів — 4-6 крапель на 30 мл основи;
- для масажу – 2-4 краплі на 15 мл базової олії;
- для аромалампи — 2-8 крапель на площу в 30 кв.м. приміщення.
Країна-виробник: Німеччина.
Секрети створення ароматичних композицій дивіться в статті: Ефірні олії: як правильно поєднувати?